PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Úřady mají za pětistovku fungovat jako dohazovač


14.1.2009

Pokud budete příští rok například pořádat třídní sraz po dvaceti letech, může vám se sháněním potřebných kontaktů pomoci místní úřad. Podle představ ministerstva vnitra by totiž od července 2010 měla začít fungovat oficiální „dohazovačská“ služba státu.

„Za poplatek 500 korun bude možné zprostředkovat zájemcům kontakt s jiným občanem České republiky,“ řekl Právu mluvčí resortu Vladimír Řepka s tím, že úřady by k tomu využívaly údaje z evidence obyvatel. Zároveň dodal, že podmínkou takového zprostředkování by byl samozřejmě souhlas druhé strany.

„V praxi by to fungovalo tak, že zájemce přijde na úřad a požádá o zprostředkování kontaktu s daným člověkem a toho se pak úřad buď dopisem, nebo e-mailem do jeho datové schránky zeptá, zda s poskytnutím údajů souhlasí,“ popsal základní princip Řepka.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Služba reaguje na žádosti občanů

Se zavedením služby podle něj počítá vládou schválená novela zákona o evidenci obyvatel, která by měla začít platit od začátku července 2010. „Reagovali jsme tím na četné žádosti občanů a také na podnět veřejného ochránce práv,“ poznamenal mluvčí.

Evidence je totiž neveřejná a úředníci z ní mohou podávat informace týkající se pouze samotného tazatele. Údaje o třetích osobách, tedy i příbuzných tazatele, poskytnout nesmí.

Budou elektronické občanky

Schválená novela podle Řepky počítá i se zavedením elektronických občanských průkazů, které se mají začít vydávat také v červenci příštího roku. Na rozdíl od klasických dokladů mají obsahovat čip výrazně usnadňující komunikaci s úřady.

Nové občanky by měly fungovat v rámci EU jako cestovní doklad, v budoucnu by mohly být také využívány pro účely zdravotního pojištění nebo důchodového zabezpečení, případně i pro výkon volebního práva. Vydávat se budou paralelně se současnými průkazy se strojově čitelnými údaji.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu