PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Lidé se asi budou od léta hůře vyhýbat soudním obsílkám


11.12.2008

Senát schválil novelu občanského soudního řádu, který má zamezit tomu, aby se lidé vyhýbali soudním obsílkám.

Lidé se od poloviny příštího roku už zřejmě nebudou moci úspěšně vyhýbat soudním obsílkám. Novela občanského soudního řádu, kterou ve čtvrtek schválil Senát, počítá s tím, že každý občan bude muset mít povinnou doručovací adresu.

Doručování by se mělo také zrychlit, novela totiž preferuje doručování zásilek v elektronické podobě do datových schránek. Tyto a další úpravy, které novela obsahuje, podle vlády povedou ke zrychlení a zjednodušení civilních sporů před soudem. Novelu nyní dostane k podpisu prezident.

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) uvedl, že novela přináší největší změnu občanského soudního řádu za posledních desetiletí. Ocenil, že novela podobně jako ve sněmovně získala podporu drtivé většiny senátorů. Z 66 přítomných jen tři normu nepodpořili.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Video místo písemného zápisu

Ke zrychlení soudního řízení má pomoci nejen nový systém doručování obsílek, ale také zvukové nebo obrazové záznamy ze soudních jednání namísto písemných, zkrácení rozsahu odůvodňování soudních rozhodnutí a zvýšení významu přípravného jednání tak, aby se u soudu mohlo konat pouze jedno řízení.

Novela počítá s tím, že každý občan bude muset mít povinnou doručovací adresu, která se může shodovat například s adresou trvalého bydliště. Současné znění zákona umožňuje protahovat soudní řízení jeho účastníkům tím, že nepřevezmou soudní zásilku. Nevyzvednutá soudní obsílka se totiž po deseti dnech vrátí k soudu, na první pokus se prý podaří doručit pouze asi 30 procent obsílek.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu