PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

NEONACISTICKÉ NÁSILÍ PEKELNÍKŮ ROSTE. VLÁDA A MÉDIA PODPORUJÍ NEONACISTY REKLAMOU A SVOU TOLERANCÍ. KDO SE NEPOUČIL Z HISTORIE, JE NUCEN SI JI PROŽÍT ZNOVU, ALE TENTOKRÁT V ČIPOVÉ TOTALITĚ S JEŠTĚRY V ZÁDECH

V Praze protestovaly stovky lidí proti rasismu a neonacistům


10.12.2008

Na pražském náměstí Jana Palacha se ve středu po 18. hodině sešlo zhruba 300 lidí, aby vyjádřili svůj nesouhlas s rasismem a neonacismem. Demonstraci s názvem "Stop neonacismu - Posviťme si na neonacisty" svolalo občanské sdružení Tolerance a občanská společnost, které dlouhodobě monitoruje aktivity příznivců ultrapravice, spolu s Českým helsinským výborem.

Akce reaguje především na nedávné události z litvínovského sídliště Janov. Z náměstí se pochod vydal směrem k úřadu vlády a ministerstvu vnitra.

Vedle pódia byl na demonstraci velký nápis "Kdo se nepoučil z historie, je nucen si ji prožít znovu". Jeden z účastníků akce dorazil i s rudým praporem, na kterém byl portrét revolucionáře Che Guevary. Organizátoři ho ale vyzvali k odchodu s tím, že shromáždění je nepolitické.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Se stejným praporem přišli tři mladí komunisté z rozpuštěného Komunistického svazu mládeže (KSM) dnes i na Palackého náměstí v Praze, kde se konala demonstrace za práva bezdomovců.

Shromáždění se koná při příležitosti 60. výročí přijetí Všeobecné deklarace lidských práv OSN.

"Domníváme se, že den 60. výročí přijetí tohoto dokumentu je vhodnou příležitostí, kdy můžeme upozornit na rostoucí neonacistické násilí, stejně jako na rasismus, antisemitismus, nesnášenlivost, lhostejnost a nekoncepční politiku vůči menšinám," uvedlo sdružení Tolerance a občanská společnost v prohlášení, které k akci vydalo.

Dokument podpořila řada dalších organizací a sdružení, mimo jiné například Amnesty International či Český helsinský výbor.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu