OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

TÁNÍ PEVNINSKÝCH LEDOVCŮ V GRÓNSKU A ANTARKTIDĚ BRZY ZPŮSOBÍ RAZANTNÍ RŮST MOŘSKÉ HLADINY O DESÍTKY METRŮ, TÍM SE ZNAČNĚ ZVÝŠÍ PŮSOBENÍ MOŘSKÉ VODY SVOU HMOTNOSTÍ NA PEVNINSKÉ POBŘEŽNÍ ZAPLAVENÉ OBLASTI A VYVOLÁ OBROVSKÁ ZEMĚTŘESENÍ A SOPEČNÉ AKTIVITY V MNOHA OBLASTECH PLANETY ZEMĚ. NAVÍC ODLEHČENÉ GRÓNSKO A ANTARKTIDA OD ODTÁTÉHO LEDU OPĚT ZPŮSOBÍ ZEMĚTŘESENÍ A SOPEČNÉ AKTIVITY PO CELÉ PLANETĚ ZEMI !!! TAKŽE NEJENŽE BRZY BUDOU ZAPLAVENA ROZSÁHLÁ POBŘEŽNÍ PÁSMA S 2 MILIARDAMI LIDÍ, ALE NAVÍC SE ZVÝŠÍ ZEMĚTŘESNÉ ANTIVITY A SOPEČNÁ ČINNOST KŮRY PLANETY ZEMĚ. TOTO SI LIDÉ PŘIPRAVUJÍ SVÝMI NEGATIVNÍMI VOLBAMI A ČINY. ANDĚLÉ NEBES NEBUDOU DONEKONEČNA TOMUTO PROCESU BRÁNIT, A NAVÍC TÍMTO SE PLANETA OČISTÍ OD VŠECH ZLÝCH A PROLHANÝCH LIDÍ.

Ledový most v Antarktidě popraskal a hrozí jeho rozlomení


6.4.2009

Ledový most spojující ledový šelf velikosti Jamajky s dvěma ostrovy v Antarktidě praská a hrozí, že se zcela rozlomí.

Vědci tvrdí, že popraskání mostu zřejmě znamená, že je i Wilkinsův ledový šelf na pokraji svého rozpadu a představuje tak další důkaz o rychlých teplotních změnách v regionu.

Wilkinsův šelf se nachází na západní straně poloostrova vystupujícího z Antarktidy směrem k Jižní Americe. Šelf se zmenšuje už od devadesátých let minulého století.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Výzkumníci považují ledový most za důležitou bariéru, která drží zbytek šelfu na místě. Jeho případné rozlomení umožní volnější pohyb ledu mezi ostrovy Charcot a Latady a směrem do otevřeného oceánu.

To, že se v mostu začaly minulý týden objevovat praskliny, ukázaly satelitní snímky Evropské vesmírné agentury (ESA). Na západní straně poloostrova byly také zpozorovány v moři plovoucí nově vzniklé kry.

Glaciolog profesor David Vaughan z Britského antarktického průzkumu umístil na ledový most GPS zařízení, aby mohl sledovat jeho případný pohyb.

Říká, že úplné zhroucení mostu je pouze otázkou několika týdnů a velká část ledového šelfu bude pravděpodobně následovat.

"Víme, že Wilkinsův ledový šelf byl ve třicátých letech velmi stabilní a začal ustupovat teprve v devadesátých letech. Ale předpokládáme, že byl velmi stabilní i v časech dlouho předtím," řekl Vaughan BBC News.

"Skutečnost, že ustupuje a nyní ztratil své propojení s jedním z ostrovů, je opravdu silné znamení, že oteplování v Antarktidě má vliv na další ledový šelf."

Ačkoliv jeho rozbití nebude mít žádný přímý vliv na výšku mořské hladiny, protože se jedná o plovoucí led, rostou obavy z dopadu klimatických změn v této části Antarktidy.

Během posledních 50 let byl totiž poloostrov jedním z nejrychleji se oteplujících míst na planetě. Mnoho z jeho šelfů se v této době změnšilo a šest z nich zcela zaniklo (Prince Gustav Channel, Larsen Inlet, Larsen A, Larsen B, Wordie, Muller a Jones Ice Shelf).

Výzkumy ukazují, že když ledové šelfy roztály, zrychlil se pohyb ledovců a pozemského ledového příkrovu směrem k oceánu. Je to právě tento led, které může zvýšit hladinu moří, ale o kolik, to je stále předmětem probíhajících vědeckých diskusí.

Tyto zrychlující se účinky globálního oteplení na stav ledu v Antarktidě nebyly zahrnuty do čísel, které Mezivládní panel OSN pro změny klimatu (IPCC) použil, když dělal poslední odhady pravděpodobného budoucího zvýšení hladiny světových moří. Odhad dynamiky tohoto procesu z roku 2007 nebyl právě přesný.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu