PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Pražany čeká nová služba úhrady MHD mobilem. Nabídne i vícedenní jízdenky

13.5.2009

Obyvatelé a návštěvníci hlavního města Prahy dostanou novou možnost, jak zaplatit za jízdné v MHD mobilem. Do metropole míří patentovaná elektronická peněženka, která rozšíří nabídku datových cestovních dokladů.

Podle Ondřeje Pečeného z Dopravních podniků hl.m. Prahy nová služba rozšíří nabídku cestovních dokladů: "Mobilní peněženka umožní nákup dalších typů jízdních dokladů: jedná se kromě klasické jízdenky za 26 Kč také o jednodenní, třídenní a třicetidenní jízdenku dle platných tarifů."

Kdo by čekal levnější jízdné, bude prý zklamán. Pečený uvedl, že prostor ke snížení jízdného aplikace nenabízí. "Cena bude respektovat současné platné tarify jízdného," dodal Cechl.

Oficiálně chtějí firmy novou metodu nákupu cestovních dokladů v Praze představit již za pár dní. SMS jízdenka zůstane i nadále zachována.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Mobilní peněženka funguje na principu virtuálního účtu, ze kterého se nákupem vybraných služeb přímo v aplikaci instalované v mobilním telefonu odečítají peníze. V Praze s ní půjdou hradit prozatím jen jízdenky na MHD. "Kromě jízdného ale samozřejmě mobilní peněženka nabízí celou řadu dalších možností různých plateb," upozornil Cechl.

Nová metoda se vyplatí zejména cestujícím, kteří služeb MHD využívají častěji, a přesto se jim ještě nevyplatí nákup časového kuponu.

Oproti stávající SMS jízdence se kromě ceny jízdného hradí i poplatky za přenesená data, která pro svou činnost aplikace potřebuje. "Při vhodném nastavení balíčku dat u mobilního operátora tady ale hovoříme v řádech jednotek korun měsíčně," upozornil Cechl. Za objednání aplikace přes SMS se pak platí šest korun, zdarma ji lze stáhnout přímo na internetu. Používání aplikace mobilní peněženky je už zdarma.

Služba mobilní peněženky se začátkem května představila v Českých Budějovicích a v budoucnu se objeví i jinde, například v Liberci. Jediná aplikace nainstalovaná v mobilním telefonu tak umožní lidem platit za vybrané služby ve třech českých městech. Kromě stávajících služeb, jako je úhrada jízdného či poplatků za parkování, aplikace DZone umožňuje i rozšíření o úhradu za kulturní akci atp

Společnost Direct pay je strategickým členem aliance firem společně se společnostmi Crowsnest a Erika. Tato aliance mimo jiné stojí i za velmi úspěšnou službou prodeje jízdného prostřednictvím SMS zpráv (tzv. SMS jízdenka) v Praze. Mobilní platby přes SMS provozuje aliance i v Ústí nad Labem, Hradci Králové, Českých Budějovicích či v Děčíně. Nově zaváděná aplikace DZone pro mobilní platby je českým patentem ucházejícím se i o evropská patentová práva.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu