PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Švýcarsko schválilo v referendu zavedení biometrických pasů

17.5.2009

Pokud by biometrické pasy ve švýcarském referendu neprošly, musela by tato alspká země vystoupit ze schengenského systému a přišla by o bezvízový styk s USA. Pro bylo těsných 50,1 procent obyvatel.

Švýcarští voliči v referendu schválili velmi těsnou většinou pasy s biometrickými prvky, které se v alpské zemi budou používat od března příštího roku. Pokud by Švýcarsko nové pasy nezavedlo, země by nedodržela dohody s Evropskou unií a její obyvatelé by byli vyřazeni z bezvízového styku s USA a ze schengenského systému bez hraničních kontrol, k němuž se Švýcarsko loni připojilo.

Ve prospěch biometrických pasů hlasovalo podle agentury DPA 50,1 procenta Švýcarů. Rozdíl činil jen 5504 hlasů, což je podle deníku Neue Zürcher Zeitung nejtěsnější výsledek švýcarského referenda od roku 1848.

Nové opatření má v zemi řadu odpůrců, kteří argumentují především ochranou osobních dat. Nelíbí se jim totiž, že stát chce současně čipem s otisky prstů vybavit i osobní průkazy a uchovávat otisky v centrální databance, což dohoda s unií nevyžaduje.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Podle obhájců biometrických pasů to má zabránit falšování nových dokumentů, jejich kritici se naopak obávají zneužití centrálně evidovaných osobních údajů.

Spory ve Švýcarsku vyvolal i údajný záměr některých tamních politiků využívat databázi otisků k pátrání po osobách. To však současný zákon neumožňuje.

V České republice mají pasy dva biometrické údaje od dubna, kromě fotografie obsahují také otisky obou ukazováků.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu