PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Nalepovací dálniční známky končí. Přichází éra elektronických kuponů

13.6.2009

Na rozdíl od papírových kuponů si ale řidiči budou moci "viněty" půjčovat mezi sebou.

Poslaneckou sněmovnou se tento týden přehnala smršť silničních zákonů, z nichž jeden vyžene z pultů čerpacích stanic od roku 2011 papírové dálniční kupony. Nahradit by je měly kupony elektronické, nazývané někdy viněty.

Malé elektronické krabičky, velké asi jako krabička od sirek, mají řidičům přinést především jednu velkou výhodu. Budou přenositelné a řidič si tak může elektronický kupon půjčit třeba od sourozence nebo souseda. Právě přenositelnost kuponů by měla být podle předkladatelů návrhu jednou z největších výhod. A oceňují ji i motoristé.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Dvě třetiny řidičů pro

Podle průzkumu Ústředního automotoklubu, kterého se v březnu zúčastnilo šest stovek řidičů, uvítají zavedení elektronických kuponů dvě třetiny motoristů. Ostatní jsou proti, obávají se technických problémů.

Nad novinku je v rozpacích i Autoklubu ČR. "Ve většině Evropy fungují tradiční dálniční kupony dobře. Nevidíme tedy důvod, proč to u nás měnit," kritizuje záměr dopravní expert Autoklubu ČR Václav Špička. Navíc se podle něj nový způsob státu prodraží.

Cena? 1,5 miliardy

Ministerstvo dopravy nechtělo oficiálně sdělit, kolik bude zavedení "vinět" stát. "Náklady a další podrobnosti budou ještě předmětem jednání," řekl HN mluvčí ministerstva Karel Hanzelka. Podle informací ČTK, získaných od státního úředníka seznámeného s těmito údaji, vyjde zavedení elektronických kuponů zhruba na 1,5 miliardy korun.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu