ANDĚLÉ Z NEBES UPOZORŇUJÍ POZEMŠŤANY NA JEJICH STÁLE KRITIČTEJŠÍ SITUACI, KTEROU SI VYTVÁŘEJÍ SVÝMI NEGATIVNÍMI VOLBAMI. 250 MILIONŮ ANDĚLŮ Z NEBE POMÁHÁ LIDEM V OBRATU NA POZITIVNÍ LÁSKYPLNNÝ ŽIVOT. V POČTU 100 000 VESMÍRNÝCH MATEŘSKÝCH LODÍ JSOU V NEUSTÁLÉ EVAKUAČNÍ POHOTOVOSTI OD LEDNA 1998. JEN ASI 2 % LIDÍ MAJÍ DNES PARAMETRY NA ZÁCHRANU V PŘÍPADĚ ODHROŽENÍ JEJICH ŽIVOTNÍCH PODMÍNEK.

Oranžové objekty nad Českem spatřily možná až tisíce lidíNejzajímavější či mnohočetná sledování UFO se v posledních deseti dnech odehrály v těchto místech republiky.

2.6.2009

Páteční článek Novinek o sledování UFO v České republice vyvolal obrovskou vlnu reakcí čtenářů. Někteří svá údajná sledování opřeli i o videa, jiní nabízeli velmi detailní popisy nebeských objektů, které spatřili. Jednotlivé výpovědi se velmi podobají a mají jedno společné, naprostá většina pozorovatelů vylučuje balóny či lampióny. Skeptici je však považují za logické a nejjednodušší vysvětlení.

Jeden z nejzajímavějších popisů poskytl amatérský astronom David Frank: " Ve čtvrtek 21. května 2009 jsem pozoroval přelet dvou 'ohnivých' oranžovo-červených koulí z místa dvora mezi domy na Žižkově. Bylo přesně 21 hodin 42 minut našeho času. Mám zkušenosti z pozorovacích akcí, a tak si rozhodně nespletu takové objekty s planetami, hvězdami nebo známými meteorologickými úkazy."

"Viděl jsem letět dva objekty o jasnosti převyšující září Venuše nebo Jupitera, odhadem mohly objekty mít -6 až -8 magnitudu, pohybovaly se pomalým pohybem cca 20 - 30 obloukových minut za sekundu směrem od západu k východu v rozestupu minimálně 10 obloukových stupňů. Vypadalo to, jako by hořely, ale jejich záře byla stabilní, nekolísavá. Zcela evidentně letěly pod mraky, které mohly být tentokrát poměrně nízko, možná jen 1000 metrů vysoko," uvedl Frank v podrobném popisu pro Novinky.

"Domnívám se, že mohlo jít o velké kulové blesky. Rozpad družice v atmosféře v tomto případě nelze úplně vyloučit, ale ani o to na 90 procent nešlo, protože bylo patrné, že objekty jsou z mého pohledu před mraky, bylo ještě šero, takže mraky byly dobře vidět a záře jimi rozhodně neprostupovala. Vylučuji též bolid, tedy jasný meteor, na to objekty letěly moc pomalu," uzavřel svůj popis Frank.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Mohou být objekty přistávající letadla v dáli?

Zajímavé, možné vysvětlení letících světel poskytla Novinkám Lenka Kotková z Astronomického ústavu Akademie věd ČR, která podobnou scénu také sledovala.

"V sobotu večer 23.května jsme podobný úkaz, který popisují vaši čtenáři z Prahy a jejího okolí, viděli z Ondřejova s mým manželem a několika astronomy amatéry. Nevěnovali jsme mu příliš pozornosti, protože jsme byli přesvědčeni, že jde o přistávající letadla. Přistávání letadel navečer za vysoké dohlednosti vypadá tak, že jsou vidět až čtyři světla jasnější než hvězdy, oranžové barvy (světlo prochází mnoho desítek kilometrů atmosférou. tak má barvu jako zapadající Slunce," uvedla Kotková.

"Všechna světla jsou většinou podobně jasná, protože přistávací světlomet je velmi úzkoúhlý. Při pohledu na vzdálenější letadlo jsme blíže osy, kde je nejvyšší intenzita, u blízkého letadla už máme pohled více mimo osu, takže se jasnost při vhodném pohledu zpravidla vyrovná. Letadla mají na obloze často i podobné rozestupy a přistávání zdaleka není plynulé, letadlo skokově mění rychlost klesání i pohybu," pokračovala Kotková.

"Nejbližší letadlo se pak začne pomalu pohybovat a z pohledu pozorovatele zhasne, kužel velmi cloněného světlometu jde mimo. Blikačky vidět nejsou, je to hodně daleko, malinké a přezářené světlometem. Zvuk samozřejmě také není slyšet. Všechna pozorování dále od Prahy se takto asi vysvětlit nedají, leda, že by letadla měla kroužit po podlouhlých elipsách v nižší výšce," dokončila zajímavou teorii pro Novinky Kotková.

V Jirkově UFO natočili

Pan Beneš z Jirkova neváhal a podivný objekt zachytil na video mobilním telefonem a uvedl: "S přítelkyní jsme seděli na kopci za městem a koukali na hvězdy. V jednu chvilku jsem se zadíval na les, který je nad Mosteckými uhelnými doly. Něco tam zářilo a v okamžiku to vylétlo do vzduchu. Letělo to přímo k nám, a když to bylo nad námi, tak tak to vylétlo tak vysoko, až to zmizelo z dohledu."

"V mžiku se kousek od nás opět něco rozsvítilo a mělo to pravidelný tvar koule. V průměru to mělo asi metr a slabě oranžově to svítilo. Tento objekt klesal pomalu k zemi, ale dál jsme po něm nepátrali. Po cestě domů (asi 200 m kde to klesalo k zemi) jsme slyšeli zvuky, které se hodně podobaly ladění frekvencí na vysílačce či chvílemi zvuku zubařské vrtačky. Druhý den jsme se na ono místo šli podívat, ale nikde nic nebylo. Ten objekt letěl velkou rychlostí, takovou by lampión nikdy letět nemohl a ty zvuky by také nejspíš nevydával," napsal Novinkám Beneš.

U Českých Budějovic se světla rozdělila

Svůj zážitek popsal Novinkám i čtenář, který pozoroval podivná světla v sobotu 23.května 2009 severně od Českých Budějovic: "Před 22. hodinou se na nebi objevilo jasně červeně zářící světlo, kterému jsme nevěnovali větší pozornost. Co jsme ale uviděli ve 22:12 za pozornost stálo. Náhle se objevila dvě opět jasně červeně zářící světla. Jedno se pohybovalo nad obzorem a druhé stoupalo vzhůru. Rychlost pohybu objektů byla konstantní."

"Světlo, které stoupalo vzhůru se zastavilo ve stejném místě jako předchozí světlo, kterému jsme nevěnovali pozornost. Ve stejné chvíli ustal pohyb i druhého světla. Zhruba po minutě se světla začala opět pohybovat, každé však jiným směrem. Nemyslím si, že by světla byla thajské lucerny přání. Pokud by byly vypuštěny z jednoho místa nebo i vzdálenějších od sebe, opisovaly by podobný směr letu. Vzdálenost světel byla obrovská. Nebojím se říci, že přes celou Českobudějovickou pánev," dodal čtenář.

UFO i nad Zlínem

O podivném sledování informoval redakci v sobotu i Martin Horák ze Zlína: "Právě jsem se vrátil z večerní procházky a nevěřil jsem vlastním očím. Když jsem se podíval na horizont, viděl jsem jasně oranžově zářící letící předmět ve výšce asi tak dvou kilometrů. V žádném případě se nejednalo o letadlo, vrtulník ani kulový blesk. Objekt se pohyboval vysokou rychlostí."

"Objekt po chvíli rychle změnil směr a jakoby klesal k horizontu směrem přes Zlín na Otrokovice. Bylo to přesně ve 21:20 hodin. Jednalo se o stejný předmět, jaký byl viděn ve větším počtu nad Prahou v tomto týdnu, a o kterém jste psali na Novinkách. V tomto případě byl objekt pouze jeden," informoval Novinky Horák.

V Jílovišti prý šlo o lampióny

V reakci na páteční článek se ozvala také Blanka Novotná, která tvrdí, že sledování u Jíloviště 23. května po osmé hodině nebylo UFO, šlo prý o lampióny vypuštěné k narozeninám člena rodiny. Lampióny vypustili v chatové osadě Masojídek a domnívají se, že sledování UFO v této oblasti mají na svědomí právě jejich horkovzdušné lampy.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu