PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

V problémových britských rodinách bude stálý kamerový dozor

6.8.2009

O sledování i toho nejintimnějšího života po vzoru slavného románu George Orwella "1984" se nyní pokoušejí britské úřady. Během dvou let budou kamery nainstalovány do dvaceti tisíc domácností, které jsou označeny za asociální. Informoval o tom britský deník Daily Express.

Úřady hájí svůj záměr tím, že kamery budou jen v rodinách, jež jsou „trvale asociální“ a dělají svým sousedům ze života peklo. Argumentují, že v drtivé většině ze dvou tisíc rodin, kde již takové kamery byly instalovány, se výskyt protispolečenského chování snížil. Projekt je dílem ministerstva pro děti a má stát 400 miliónů liber (asi 12 miliard korun). Vláda čeká, že to sníží počet mladistvých zločinců, drogově závislých i alkoholiků.

Kamery mají fungovat 24 hodin denně a umožní agentům Family Intervention Projects sledovat dění v problémových rodinách: zda děti chodí včas do školy, co dostávají doma k jídlu, zda dělají domácí úkoly a kdy chodí spát. Budou sledovat i chování rodičů: zda neužívají drogy či alkohol, jak se chovají k dětem apod. Kamerový systém má být doplněn speciální službou, která může vpadnout do problémových domovů a kontrolovat, zda je vše v pořádku.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Úřady ujišťují, že se před instalací kamer vždy domluví s rodiči na konkrétních opatřeních k ochraně dětí i na sankcích za jejich porušení. Kamery prý jen kontrolují dodržování smlouvy.

Zajímavé je, že projekt, který neuvěřitelně zasahuje do soukromí, nevyvolal žádný odpor ani ze strany opozice. „Je to příliš málo a příliš pozdě,“ řekl jen se zjevným politováním stínový ministr vnitra, konzervativec Chris Grayling.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu