PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Vědci budují v Česku dosud nejrychlejší internetovou síť

25.5.2009

Sdružení CESNET otestovalo v České republice internetové připojení s rychlostí 40 Gb/s. To je dosud nejvyšší rychlost, které bylo při internetovém přenosu dosaženo. Do provozu ji ve své síti hodlá společnost uvést již během příštího roku.

Internetové připojení s rychlostí 40 Gb/s bylo testováno od 10. dubna do začátku května letošního roku pomocí optické sítě mezi Prahou a Brnem. Sdružení CESNET testovalo přímý kanál Praha-Brno se vzdáleností 299 kilometrů, a také delší spojení mezi Prahou a Brnem přes Hradec Králové a Olomouc s délkou 462 kilometrů.

Hlavním cílem testů bylo ověření funkčnosti nového internetového připojení, aby mohlo být následně spuštěno v ostrém provozu. Podle vyjádření společnosti probíhal datový přenos v obou případech bez problémů.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Sdružení CESNET bylo založeno vysokými školami a Akademií věd ČR. V současnosti je financováno především z prostředků vládní Rady pro výzkum a vývoj a z prostředků svých členů.

Sdružení se zabývá výzkumem a vývojem informačních a komunikačních technologií, buduje a rozvíjí národní gigabitovou optickou síť CESNET2 určenou pro výzkum a vzdělávání.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu