PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Celníci poprvé našli mobilní čtečku platebních karet, měli ji Rumuni

21.10.2009

Celní správě a dálniční policii se v úterý podařilo u motorestu Pávov na 111. kilometru D1 zadržet trojici Rumunů ve věku od 25 do 30 let, v jejichž voze se našlo speciální skimovací zařízení na četbu a výrobu falešných platebních karet. Jde o vůbec první mobilní zařízení tohoto druhu, které bylo na území ČR zachyceno. Celníci předali zařízení policii.

Zařízení elektronicky současně načítá kódovací pásek na platební kartě a zároveň pomocí ultratenkého mobilního telefonu a minikamery snímá zadávaný PIN kód na klávesnici, vysvětlil kriminalista Leoš Navrátil.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

"Údaje z mobilu jsou okamžitě vysílány obsluze počítače, která se pohybuje poblíž bankomatu, například v autě, a ta je pak i s načteným kódem z pásku odesílá jinam, kde v podstatě proběhne výroba falešné platební karty. Obvykle se k tomu používají jednoduché plastové kartičky podobné magnetovým hotelovým klíčům. Podvodníci pak většinou vybírají účty v bankomatech i na opačných stranách zeměkoule,“ uvedl Navrátil.

Zadržené čtecí zařízení bylo určeno pro bankomaty v Německu a odhalit se je podařilo i díky tomu, že členem skupiny, která akci připravovala, byl i celník z Německa.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu