OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Aralské jezero se rychle mění ve slanou poušťAralské jezero na snímku z července 2009.

12.6.2009

Nové snímky z evropské družice Envisat potvrdily dramatické vysychání Aralského jezera mezi lety 2006 až 2009. Do padesátých let čtvrtá největší vnitrozemská vodní plocha (kdysi označovaná i jako moře) se vzdává poušti, protože do ní již nepřitéká dost vody.

Grandiózní zavlažovací projekty, s nimiž se začalo v éře Sovětského svazu, vedly nejprve k rozdělení jezera v 80. letech na menší severní jezero na území Kazachstánu a větší jižní Aralské jezero rozdělené mezi Kazachstán a Uzbekistán.

Nedostatek vody postupně vedl k dalšímu drobení někdejšího moře. V roce 2000 se velké jižní Aralské jezero rozdělilo na východní a západní část. V posledních třech letech podle všeho ztratila východní část 80 procent vody a fakticky při pohledu z vesmíru zmizela. Množství vody se sezoně mění, ale strašlivý trend je jednoznačný.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Předpokládá se, že jižní část východního Aralského jezera se již nikdy nepodaří zachránit a do roku 2020 zůstane trvale vyschlé. Severní část á ještě naději. Kazachstánská vláda se s pomocí Světové banky nyní snaží zastavit další vysychání.

Nicméně vyschlá pustina pokrytá vrstvou soli vyvolává nemalé ekologické problémy nejen v oblastech, které k ní přiléhají. Písečné bouře se značným obsahem soli působí škody i stovky kilometrů daleko.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu