PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

V Česku loni nejvíce zrychlilo optické internetové připojení

11.1.2010

Loni v ČR nejvíce vzrostla průměrná rychlost připojení k internetu přes optické kabely a rozvody kabelové televize. Rychlost připojení přes optiku se zvýšila o 100 procent na 17,1 Mbit/s a rychlost kabelového internetu stoupla o 79 procent na v průměru 8,86 Mbit/s. Vyplývá to ze statistiky serveru DSL.cz.

Průměrná rychlost ADSL se loni meziročně zvýšila o čtyři procenta na 3,66 Mbit/s a patřilo jí pomyslné třetí místo za optickými vlákny a kabelovými přípojkami. V oblasti mobilního připojení byla nejrychlejší loni zavedená technologie 3G Vodafonu, kterou firma poskytuje v části Prahy.

Podobná technologie Telefóniky O2 loni zrychlila o 69 procent na 871 kbit/s. Třetí příčka patří technologii CDMA Telefóniky, která zrychlila o pětinu na 553 kbit/s, naopak U:fonův internet CDMA zpomalil o 14 procent na 313 kbit/s.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

V letošním roce přijde podle internetového odborníka Patricka Zandla další rozvoj a zároveň konsolidace regionálních operátorů a jejich přechod na nové technologie, zejména optiku. Telefónice budou v oblasti menších firemních zákazníků více konkurovat T-Mobile a Vodafone s vlastní nabídkou konvergovaných služeb.

Češi se nejčastěji připojují přes WiFi

Nejčastěji se Češi podle údajů Českého statistického úřadu k internetu připojují pomocí bezdrátové technologie WiFi (40 %). ADSL připojení využívá 28 procent trhu a kabelovou přípojku má pětina tuzemských domácností. Pomalé vytáčené připojení využívá osm procent lidí.

Celkově je v České republice k internetu připojeno 49 procent domácností. Přitom ještě loni to bylo o tři procenta méně, díky čemuž patřila ČR mezi pět nejzaostalejších zemí EU.

Internet nejčastěji lidé využívají pro komunikaci prostřednictvím elektronické pošty (91 %). Takřka polovina domácností webovou síť využívá pro telefonování (42 %). O službách a produktech vyhledává na internetu informace 83 procent domácností. A zhruba pětina lidí prostřednictvím světové počítačové sítě nakupuje (22 %).

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu