PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Potravinářské firmy tají využívání nanotechnologií před zákazníky

9.1.2010

Využívání nanotechnologií, založených na částicích 800krát tenčích než lidský vlas, si našlo svou cestu i do potravinářského průmyslu. Britský tisk však se znepokojením informuje o vyšetřování parlamentní komise, která došla k závěru, že velké potravinářské společnosti vývoj a používání dostatečně nevyzkoušených technologií tají před zákazníky.

Nanočástice mohou podle deníku The Times pomoci při produkci a distribuci zdravějších a také bezpečnějších potravin. Ačkoli zákazník nic nepozná na chuti, může jíst jídla méně slaná a méně tučná. Například majonézy nebo zmrzliny, či sladké nápoje by tak nemusely být tak nezdravé jako dnes. Potraviny, které už jsou zkažené by mohly po rozbalení změnit barvu, aby konzumenta varovaly.

Nicméně, jako u většiny nových technologií mohou existovat i rizika. Navíc potravinářské firmy již v minulosti čelily vlně kritiky kvůli využívání geneticky modifikovaných potravin. I v tomto případě veřejnost získala dojem, že se kvůli zisku pomíjejí možná rizika.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Jedna z varovných studií podle deníku The Guardian ukázala, že nanočástice mohou díky mikroskopickým rozměrům putovat skrz buněčné stěny a například překonat i bariéru, která brání toxickým molekulám dostat se z krve do mozku. Podle 112stránkové zprávy výboru pro vědu a technologie v britské sněmovně Lordů by se proto měly možné vedlejší účinky nanočástic ověřit. Některé studie totiž upozorňují na možnost narušení DNA.

O tom, že to s nanotechnologiemi potravináři myslí vážně, svědčí i finanční údaje. Zatímco v roce 2006 trh s potravinářskými nanotechnologiemi ve světě 410 miliónů dolarů, pro rok 2012 společnosti odhadují objem ve výši 5,8 miliardy dolarů. Ve Velké Británii se potraviny tohoto druhu zatím údajně neprodávají, ale ve světě se objevilo již 84 produktů využívajících nanotechnologie.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu