PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Čína se stala mistrem světa v exportu. Předstihla Německo

7.1.2010

Čína se stala největším světovým vývozcem, za prvních deset měsíců loňského roku prodala zboží za takřka bilion dolarů. Od roku 2003 bylo v čele exportu Německo.

To, co experti větřili už delší dobu, se stalo skutečností. Čína se loni stala největším světovým vývozcem zboží, když pomyslnou zlatou korunu odňala Německu. To bylo na čele globálního žebříčku od roku 2003, kdy předstihlo Spojené státy americké.

Čína během ledna až října v zahraničí prodala zboží za 957 miliard dolarů, zatímco Německo za 917 miliard dolarů. Vyplývá to z celní statistiky, kterou v Ženevě zveřejnila firma Global Trade Information Services.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

"I kdyby nastaly v listopadu a prosinci nějaké změny, v celoročních statistikách se už na předních místech globálního žebříčku nic nezmění," komentuje list The Wall Street Journal s odvoláním na nejmenované obchodní experty.

V čínském vývozu nyní stoupá podíl hotových průmyslových výrobků, například různých obráběcích strojů nebo turbín pro elektrárny o výkonu až tisíc megawat, jejichž výrobu už Číňané zvládli. "Rychle přebírají také technologie umožňující vyrábět zařízení pro telekomunikace a další zboží ze sektoru špičkových technologií" říká Lubor Stehlík,jednatel poradenské firmy REA International zaměřené právě na Čínu.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu