PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Na planetě žije skoro sedm miliard lidí

24.12.2009

Na přelomu letošního a příštího roku bude na planetě žít skoro sedm miliard lidí. Podle odhadů by jich v noci na 1. ledna mělo být 6 834 509 600. Podle agentury DPA to ve středu v Hannoveru zveřejnila Německá nadace pro světové obyvatelstvo (DSW). Letos na světě přibylo zhruba 83 miliónů lidí. Přibližně tolik obyvatel má například Německo. Šesti miliard dosáhl počet lidí na zeměkouli koncem roku 1998.

Letos se každou vteřinu narodily v průměru víc než dvě děti. Za deset sekund tak přibylo na světě 26 lidí. Nejrychleji roste počet obyvatel v Africe. Tento kontinent letos překročil miliardovou hranici.

Podle nadace už nyní většina afrických zemí nedokáže své obyvatelstvo dostatečně uživit. Tamní razantní přírůstek lidí zhoršuje chudobu a má dopad na přírodní zdroje i na vzdělávací a zdravotnické systémy.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Nadace apelovala na německou vládu, aby věnovala mnohem víc peněz do projektů k plánování rodiny v rozvojových zemích. Lidé by tak mohli mít reálnější šanci vyhnout se dlouhodobému hladu a chudobě. Investice se prý vyplatí.

Podle propočtů Fondu OSN pro otázky populace (UNFPA) dokáže jedno euro (asi 26 korun), které se vloží do rodinného plánování, ušetřit 31 eur (asi 820 korun) za zavádění vody či za zdravotnictví a školství.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu