PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Policejní radary budou také natáčet videa a hledat kradená auta

12.12.2009

Policejní radary by měly v blízké budoucnosti nejen měřit rychlost aut jako doposud, ale také natáčet jejich jízdu na video nebo porovnávat SPZ s evidencí odcizených vozidel. Právu to řekl šéf celorepublikové dopravní policie Leoš Tržil s tím, že policie chce nové multifunkční radary nakupovat v příštích letech v rámci nutné obměny své techniky.

„Souvislé video by mohlo kromě rychlosti zaznamenávat a dokumentovat i jiné přestupky řidičů, jako je např. přejíždění plné čáry a další protiprávní jednání,“ uvedl Tržil.

Podle něj by se nahrávání videa aktivovalo v momentě, kdy radar zaznamená překročení povolené rychlosti.

„O konkrétních parametrech včetně doby, po kterou by radar auto natáčel, v současné době jednáme s výrobcem,“ poznamenal k tomu ředitel dopravní policie.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Podle něj by nová zařízení měla umět zároveň porovnat SPZ s evidencí odcizených vozidel a dalšími databázemi. „U projíždějící červené škodovky se pak může ukázat, že ve skutečnosti to má být černý mercedes,“ doplnil Tržil.

Takovou techniku už policie v současné době má např. v některých autech včetně dálničních passatů, novinkou by podle Tržila byla kombinace několika funkcí v jednom zařízení. To by mohlo být kromě policejních aut instalováno také napevno na některých komunikacích.

Zavedení videa i on-line porovnávání evidencí by přitom bylo přínosem i podle dopravního experta Stanislava Humla. „Videozáznam je z důkazního hlediska důležitý, může pomoct i při posuzování sporných situací,“ vysvětlil Huml.

Náměstek ředitele pražských strážníků Ludvík Kléma v této souvislosti uvedl, že větší zapojování digitální techniky je pozitivním trendem současnosti. „Pokud na to budou finance, určitě budeme takovou techniku také nakupovat,“ řekl Kléma.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu