PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

ČSSD o zdravotnictví: Pravice by měla vydat příručku Jak se operovat doma

3. 5. 2010

V závěru kampaně bude ČSSD útočit na plány pravice ve zdravotnictví. ODS chce negativní kampaní varovat před údajně největším nebezpečím pro Česko, které vidí v Jiřím Paroubkovi a slibech jeho strany.

Do sněmovních voleb zbývají necelé čtyři týdny, politické strany spustily tzv. ostré fáze svých předvolebních kampaní. Sociální demokraté chtějí v závěru své agitace mluvit o dostupném a kvalitním zdravotnictví, regulaci cen energií, plynu, vodného a poplatků za bankovní a telefonní služby.

Třetím tématem pro poslední část kampaně ČSSD bude snižování tempa růstu státního dluhu na polovinu do roku 2013. Strategii představil v pondělí novinářům předseda strany Jiří Paroubek.

Nejsou to nová témata, boj za zrušení třicetikorunového zdravotnického poplatku je dlouhodobou stálicí politiky ČSSD, byl dominantním prvkem před vítěznými krajskými volbami v roce 2008. Socialisté se letos zaměřili především na varování svých voličů před návrhy konkurentů, které označují za "řezníky českého zdravotnictví". Programy ODS, TOP 09 a Věcí veřejných jsou v oblasti zdravotnictví podle Paroubka velice podobné a směřují k tomu, že lidé budou za zdravotní péči platit, nebo jim bude nedostupná.

Možnou "modročernou" koalici pravicových stran obvinil v pondělí místopředseda ČSSD Milan Urban ze snahy drasticky omezit zdravotní péči. "Teď chybí jen vydat po volbách příručku pro provádění domácích operací a o tom, jak správně nasadit narkózu," komentoval to Paroubek.

ČSSD už před několika dny zveřejnila svůj záměr na zřízení Regulačního a cenového úřadu, který by převzal dosavadní regulační kompetence a dohlížel na ceny v energetice, telekomunikacích a bankovnictví. Pokud by úřad využíval všech svých kompetencí, mohla by elektřina podle ČSSD zlevnit o 20 až 30 procent.

ČSSD také odmítá tvrzení pravicových stran, že svými návrhy v sociální oblasti vede zemi do dluhové pasti a přibližuje Česko osudu Řecka, a už dříve zveřejnila svou představu boje se zadlužením. Paroubek v dubnu nabídl propočet, že stranické sliby znamenají náklady mezi 100 a 150 miliardami korun.

ČSSD ale předpokládá, že po květnových parlamentních volbách bude nová vláda - pokud budou realizována jejich opatření - mezi lety 2010 a 2014 moci pracovat s novými finančními zdroji ve výši 570 miliard. Heslo "Zdroje tu jsou" využil v kampani již v roce 2003 tehdejší lídr ČSSD Vladimír Špidla, krátce nato ale přišel s balíčky úsporných opatření.

Podle propočtů HN prozatím zveřejněné sliby ČSSD přinesou státnímu rozpočtu úsporu 15,4 miliard korun. Pokud by se naopak plně realizoval volební program ODS, deficit veřejného rozpočtu by se vylepšil ještě o jednu miliardu.

ODS vyhlásila "hon" na Paroubka

"Buď si společnost zvolí sociálně spravedlivou a solidární společnost rovných příležitostí ČSSD, nebo půjde cestou pravicových experimentů, klientelismu a privilegii pro nejbohatší s koalicí ODS, TOP 09 a Věcí veřejných," řekl v pondělí na tiskové konferenci Paroubek.

Ve vizuální části kampaně bude sociální demokracie pokračovat v dosavadní linii oranžových billboardů, vedle důchodců či rodin s dětmi se na nich objeví také lídři ČSSD, aby se strana prezentovala jako tým. V řadě modro-červených billboardů s negativním vzkazem o pravicových stranách se objeví plakáty s "řezníky" českého zdravotnictví - lídry ODS, TOP 09 a VV - Petrem Nečasem, Miroslavem Kalouskem a Radkem Johnem.

Také druhá nejsilnější strana v poslední fázi kampaně nasadí do boje negativní reklamu. "Zaměřili jsme se na hlavního konkurenta ODS, na hlavní riziko pro Českou republiku - tedy na sociální demokracii vedenou Jiřím Paroubkem," vysvětlil minulý týden volební manažer ODS Ivan Langer.

„Chceme upozornit na to, že sociální demokracie svou politikou bere lidem práci, že sociální demokracie svou politikou znamená vyšší daně a likvidaci podnikání a že sociální demokracie svou politikou dluhů povede Českou republiku k bankrotu," dodal Langer.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu