PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Ostravě došla trpělivost, žaluje kvůli znečištěnému ovzduší stát

19.5.2010

Nejpozději na začátku příštího týdne podá město Ostrava žalobu na stát kvůli zdejšímu dlouhodobě zamořenému ovzduší. Ve středu to oznámil primátor města Petr Kajnar (ČSSD).

„Ostrava nemá nástroj, jak ovlivnit kvalitu ovzduší ve městě. Po téměř čtyřech letech jednání, čekání a slibů nám s vládou došla trpělivost. Proto jsme se rozhodli pro podání žaloby na stát. Už není na co čekat, musíme se bránit sami,“ sdělil primátor Kajnar s tím, že žaloba směřuje na českou vládu, ministerstvo životního prostředí a dopravy.

K žalobě se pravděpodobně v nejbližších dnech připojí také města z Karvinska a Třinecka. Na území města Ostravy, ale i na dalších místech Moravskoslezského kraje jsou totiž výrazným způsobem a opakovaně překračovány stanovené mezní hodnoty látek znečišťujících ovzduší.

„K porušování limitů může dojít maximálně 35 krát za rok. V loňském roce však byly tyto limity v Ostravě-Bartovicích a Radvanicích překročeny 118 krát, což je o 83 dnů více, než povoluje zákon nejen v naší zemi, ale v celé Evropské unii,“ vysvětlil důvod žaloby náměstek primátora Dalibor Madej.

Cílem žaloby na stát není podle právního zástupce města Ostravy Petra Pyšného vysoudit peníze, avšak dosáhnout toho, aby konečně česká vláda udělala konkrétní kroky, které by vedly ke zlepšení situace v Ostravě. „Pokud nebude naše žaloba úspěšná, odvoláme se,“ konstatoval ostravský primátor.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu