PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Mobilní internet v Česku používá téměř 400 tisíc lidí

19.6.2010

Počet uživatelů rychlého mobilního internetu se v Česku loni zvýšil o více než třetinu na 375 500 lidí. Uvedl to Český telekomunikační úřad (ČTÚ) ve své výroční zprávě.

Mobilní připojení nabízejí všichni čtyři tuzemští operátoři. Podle ČTÚ je nejvýznamnějším poskytovatelem služeb Telefónica O2, která nabízí více než 90procentní pokrytí sítí CDMA a k tomu síť UMTS, která je dostupná pro více než čtvrtinu populace.

Cena mobilního internetu loni začínala na zhruba 400 Kč měsíčně u společnosti U:fon, nejdražší je paušál za přípojku o rychlosti nad jeden megabit za sekundu u T-Mobile, kde vyšla na 1189 Kč.

Letos se tři držitelé licencí pro UMTS, tedy sítě 3G, zaměřují na rozšiřování jejich pokrytí. Telefónica nyní pokrývá asi 28 procent populace, T-Mobile chce být do konce roku ve 40 městech a Vodafone chce do září zpřístupnit sítě v deseti velkých městech.

Celkový počet vysokorychlostních přípojek v Česku v pevných i mobilních sítích se loni pohyboval kolem 2,43 miliónu, což odpovídá 24 procentům populace. Připojení přes ADSL u Telefóniky O2 využívalo 677 tisíc zákazníků, kabelový internet od UPC pak 362 tisíc uživatelů.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu