PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Rok 2010 může být rekordně horký

17. července 2010

Letošní rok může může překonat teplotní rekord, uvedl v sobotu německý klimatolog. Jeho vyjádření přišlo jen dva dny poté, co američtí meteorologové ve čtvrtek oznámili, že první půl rok byl na světě nejteplejší v historii měření.

Ředitel postupimského institutu pro výzkum klimatických dopadů Hans Joachim Schellnhuber v sobotním vydání listu Frankfurter Allgemaine Zeitung sdělil, že letos může padnout teplotní rekord. Podle něj je vlna veder teprve na počátku. Ve velmi teplém roce 2003 dosáhly vedra vrcholu v srpnu. "Celosvětová teplota stoupá jasně vzhůru - je dobře možné, že rok 2010 přinese absolutní rekord," sdělil listu podle DPA.

Rekordní první půlrok potvrdily i červnové hodnoty. V červnu byla průměrná teplota ve světě 16,2 stupně Celsia, uvedl ve čtvrtek americký Národní oceánografický a atmosférický úřad (NOAA). V prvním půl roce dosáhla průměrná teplota rekordních 12,2 stupně, píše AP.Červnová teplota je o 0,68 stupně Celsia vyšší než průměrná teplota v 20. století. Meteorologický úřad NOAA současně uvedl, že za rekordní teploty může lidstvo, čímž podpořil bojovníky proti oteplování. Doplnil ještě, že teplota souše byla v červnu o více než jeden stupeň nad průměrem z dvacátého století, činí 14,2 stupně. NOAA sleduje teplotu od roku 1880.

Tepleji bylo zejména na západě Asii, ve většině USA a v Peru, chladněji je naopak ve Skandinávii, na severozápadě USA a na jihu Číny.

Vedoucí analytik meteorologického úřadu uvedl, že teploty potvrzují trend jejich růstu. „Globální teploty za posledních sto let rostou. Většina růstu je dána zvyšováním množství skleníkových plynů,“ řekl Jay Lawrimore.

Web Investors.com zpochybňuje, že je oteplování dáno skutečně lidskou činností a že za vše nemusejí moci jen skleníkové plyny. Navíc podle něj nemusejí změny teploty mít velký dopad. Naopak příznivci zelených ve zprávě vidí jasné potvrzení trendu globálního oteplování, za který může jednoznačně lidstvo.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu