PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Intel pracuje na černé skříňce pro automobily

12. července 2010

Intel odhalil svou černou skříňku na technologické konferenci v Kalifornii. Přístroj je vybaven kamerou a umožňuje zaznamenávat informace, které pomohou usvědčit viníka dopravní nehody. Kromě toho umí i upozorňovat řidiče na dopravní značky a varovat před rozbitými úseky silnic.

Černé skříňky podobné těm z letadel (které jsou ve skutečnosti oranžové, ale na tom nesejde) už existují, jejich použití je v automobilech zatím minimální a nejsou používány ani jako důkazní prostředek u soudů. Ve Spojených státech se černými skříňkami pro automobily začal zabývat velký hráč - společnost Intel, jenž je známá především jako výrobce mikroprocesorů pro osobní počítače. V hlavním sídle firmy, ve městě Santa Clara v Kalifornii, Intel představil prototyp černé skříňky pro automobily.

Zařízení, které by bylo bezdrátově připojeno k internetu, by zaznamenávalo rychlost vozidla, ale také třeba to, zda jsou cestující připoutání bezpečnostními pásy. Zařízení by mělo několik kamer (vnějších i vnitřních) a „pamatovalo“ by si zhruba 30 vteřin před dopravní nehodou (běžné záznamy by se po naplnění kapacity přemazávaly). Záznam by pak pomohl policii a pojišťovně při vyšetřování dopravní nehody.

Zařízení od Intelu by také dovedlo uzamknout či odemknout automobil na dálku nebo na dálku nastartovat. Černá skřínka by dovedla rozpoznávat dopravní značky (to nabízí např. Opel) či upozorňovat na překážky na silnici. Většinu z výše uvedeného si nicméně už nyní můžete do svého automobilu přikoupit, Intel však všechny funkce spojil do jednoho zařízení.

Nabízí se samozřejmě nepříjemné otázky „Velkého bratra“, to pokud by černé skříňky byly povinné a stát by jejich prostřednictvím mohl vybírat pokuty, sledoval nebo omezoval by řidiče v jízdě. Otázkou je, zda by méně svobody přineslo také znatelně menší nehodovost na silnicích.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu