PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Vedro paralyzovalo německé rychlovlaky ICE. Třicítka cestujících omdlela

12. července 2010

Celá střední Evropa strádá velkými vedry. Německo ochromují vedra tak, že z provozu musely být odstaveny tři rychlovlaky.

V Evropě se v řadě míst očekává prolomení teplotních rekordů. V centrálním Německu se teploty po poledni šplhaly ke 40 stupňům Celsia a trpěli i lidé jedoucí vlakem. Tři německé rychlovlaky ICE musely být odstaveny z provozu poté, co jim vypadla klimatizace a cestující uvnitř omdlévali, uvedly tiskové servery.

Vlak ICE z Berlína do Kolína nad Rýnem musel být odstaven v Bielefeldu, když v něm při nefungující klimatizaci začali kolabovat studenti střední školy, kteří se vraceli z třídního výletu do hlavního města. Celkem muselo být v Bielefeldu lékařsky ošetřeno 27 studentů.

"Ve vagonu byla hotová sauna, teploměr ukazoval až 50 stupňů Celsia," řekl jeden ze studentů místním médiím v Bielefeldu. Podle nich leželi dehydrovaní a zkolabovaní studenti v uličkách mezi sedadly a jedna z cestujících se snažila rozbít okno, aby se dovnitř dostal čerstvý vzduch, protože klimatizované vagony nemají otvírací okna.

Mluvčí společnosti Deutsche Bahn Jürgen Kornmann připustil výpadek tří rychlíků, zdůraznil ale, že z celkového počtu 1400 dálkových spojů za den je to zanedbatelná výjimka. Běžně se podle něj výpadek klimatizace v jednom vagonu řeší přemístěním cestujících do dalších vagonů, extrémní vnější teploty a příliš vysoký počet cestujících prý ale zřejmě způsobily celkový výpadek.

Smůlu měli cestující, kteří byli z rychlíku odstaveného v Bielefeldu přesunuti do dalšího rychlíku ICE, ten však ze stejných důvodů musel být o něco později odstaven v Hannoveru. Třetí odstavený vlak směřoval do Berlína.

V některých částech Německa, jako v Berlíně a v Bavorsku, se ranní teploty pohybovaly kolem 30 stupňů, což napovídalo, že by mohly být překonány dosavadní teplotní rekordy. "Takové teploty v dané denní době naznačují možnost rekordu," řekl DPA meteorolog Christoph Hartmann.

V Berlíně bylo v neděli už časně odpoledne v centru 36,9 stupně Celsia. V sobotu bylo nejtepleji v porýnském Koblenci, kde bylo naměřeno 38,8 stupně.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu