PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Mezi Facebookem a německou vládou se schyluje k otevřené válce

20. července 2010

Sociální síť Facebook, jejíž obliba zejména mezi mladými lidmi nepřetržitě roste, se dostala do otevřené války s německou vládou. Ministryně zemědělství, potravin a ochrany spotřebitelů Ilse Aignerová obvinila Facebook z porušování zákona.

„Dělá mi potíže, že zisky Facebooku se částečně zakládají na porušování zákonů. Společnost musí přestat s uchováváním osobních údajů lidí, kteří ji nepoužívají,“ řekla nejnovějšímu vydání týdeníku Focus.

Ministryně dodala, že firma shromažďuje údaje, například telefonní čísla uložená na kontech jejich uživatelů, a to i lidí, kteří by s jejich sdílením nikdy nesouhlasili. Internetový gigant vyvinul software umožňující přenášet kontaktní data z iPhonů přímo na Facebook. „Kdyby například mí spolupracovníci synchronizovali své iPhony, přistálo by mé utajované číslo mobilu i e-mailová adresa na Facebooku, aniž bych to tušila,“ upozornila.

Na ministerstvo se obracejí lékaři, psychologové a právníci kvůli chování Facebooku. Například jednoho psychoterapeuta pobouřilo, když si pacientka prostřednictvím svých přátel na síti celkem bez problémů sestavovala seznam dalších pacientů. „To, kdo ke mně chodí na terapii, přece není informace pro veřejnost,“ podotkl.

Německé úřady, které dohlížejí na ochranu osobních údajů, začaly minulý týden proti Facebooku soudní řízení kvůli údajnému nezákonnému získávání a uchovávání osobních dat lidí, kteří internetový portál nepoužívají.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu