OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Asii ničí počasí, po Pákistánu i Čínu

12.8.2010

V čínské provincii Ťi-lin byly evakuovány dva miliony lidí. Velká voda se nadále valí Pakistánem, blíží se k jihu země.

Katastrofální zprávy tento týden přicházejí z Asie. Největší povodně v pákistánských dějinách již pozvolna končí, již nyní je ale jasné, že připravily o živobytí až 14 milionů lidí. Na severozápadě Číny sesuv půdy, způsobený dešti, připravil o život na dvě tisícovky lidí.

Déšť se stále snáší na provincii Kan-su na severozápadě Číny a podle meteorologů by mělo pršet další tři dny. Obyvatelům i záchranářům nezbývá než se modlit, aby se neopakoval nedělní sesuv půdy, který ve městě Čou-čchü zaživa pohřbil stovky jeho obyvatel.

Tam se záchranáři prokopávají bahnem a sutinami domů a čekají na zázrak. Zatím nalezli 1117 mrtvých těl, dalších 627 lidí se pohřešuje. Naděje na přežití je ale mizivá. "Je to jiné než při zemětřesení. Všechno tohle bahno se dostane do každého kouta místnosti. Utopíte se," cituje agentura Reuters Tan Siao-li, záchranářku ze sousední provincie S'-čchuan.

Čínský premiér Wen Ťia-pao vyzval záchranáře k většímu úsilí dříve, než se počasí ještě zhorší, sám ale přiznal, že to nebude jednoduché. "Musíme chápat těžkosti pátracích a záchranných operací, ale je to závod s časem. Nesmíme ztratit ani vteřinu," cituje čínského premiéra stanice BBC.

Organizace spojených národů vyzvala ostatní státy, aby pomohly Pákistánu se vyrovnat s následky záplav, o kterých OSN prohlašuje, že jsou největší humanitární katastrofou za posledních sto let. Povodňová vlna nyní ustupuje ze severních a centrálních oblastí země a míří na jih.

Světová Organizace pro výživu a zemědělství (FAO) včera varovala, že záplavy připravily o obživu miliony lidí. "Ve mnoha oblastech lidé přišli o veškeré obilí a zahynuly desítky tisíc hospodářských zvířat," píše se ve stanovisku organizace. "Skoro 700 tisíc hektarů již skoro zralého obilí je nyní pod vodou. To znamená, že je ohrožena celá úroda v regionu, který je považován za obilnici celého Pákistánu," tvrdí FAO.

Celá situace je o to horší, že tři čtvrtiny obyvatelstva v zasažených územích se živily zemědělstvím. Výsledkem je, že ceny potravin na trhu začaly prudce stoupat. "Do doby příští úrody, která tu je koncem dubna, se bude muset stát a humanitární organizace o ty lidi postarat," míní koordinátor humanitární pomoci z Člověka v tísni Tomáš Kocian.

Hlavní koordinátor pomoci OSN John Holmes řekl, že doufá v získání alespoň 500 milionů dolarů. "To by nám mělo stačit na první tři měsíce, na bezprostřední pomoc," řekl Holmes. Zatím se ale peníze scházejí jen pomalu. Pákistánský Tálibán ale vyzval vládu, aby pomoc ze Západu odmítla. Prý by jen skončila u korupčníků.

Oficiální počet obětí v Číně je zatím 117 lidí. Předpokládá se, že jejich počet ještě stoupne. Pákistán udává přes 1600 mrtvých a Indie hovoří o 165 obětech.

Tragédie

Největší záplavy v Pákistánu za posledních 80 let postihly podle OSN 13,8 milionu lidí, v Číně zasáhl živel další miliony a v severní Indii desetitisíce. Na snímku vlevo bojují čínští záchranáři a dobrovolníci s nánosy bahna. V etnicky převážně tibetské provincii Kan-su bylo několik měst zcela zaplaveno. Na snímku vpravo zaplavené pole v Paňdžábu, kde záplavy zničily přes půl milionu hektarů polí.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu