PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Ministr chce zákon na ochranu soukromí zaměstnanců. I na Facebooku

25.8.2010

Návrh německého ministra je reakcí i na kontrolování e-mailů zaměstnavatelem a tajné filmování úředníků při přestávkách na kávu či cigaretu, které mezi pracovníky vyvolaly značnou nevoli.

Německo chystá zákon, který by ochránil soukromí zaměstnanců před jejich šéfy. Kromě jiného tak bude nezákonné, aby potenciální zaměstnavatel kontroloval uchazeči o práci jeho privátní údaje na sociální síti Facebook po vynuceném zařazení do skupiny přátel uchazeče. Napsala to ve středu agentura AP.

Návrh zákona o ochraně soukromých dat zaměstnanců předložil německý ministr vnitra Thomas de Maiziére. Jde o další pokus vlády řešit otázky kolem soukromí v elektronickém prostoru, kde vedle sociálních sítí vyvolal například obavy i způsob získávání dat pro službu Street View od Googlu.

Návrh je reakcí i na kontrolování e-mailů pracovníků zaměstnavatelem a tajné filmování úředníků při přestávkách na kávu či cigaretu. V Německu tyto praktiky vyvolaly značnou nevoli.

Sledování záznamů, které na sociální síti zaměstnanec zveřejní všem, ale nová legislativa zaměstnavatelům dovolí. A kamery budou povoleny, pokud o nich zaměstnanci budou vědět, například v supermarketech. Na soukromých místech jako toalety a šatny ale budou zakázány, řekl Maiziére

Německý úřad pro ochranu osobních údajů návrh uvítal, podle zaměstnavatelů zachází ale příliš daleko.

Návrh zákona bude ještě posuzovat parlament. Ministr proto připustil, že se přijetí zákona ještě může zkomplikovat, napsala AP.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu