PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Francouzi si odhlasovali pozdější odchod do důchodu

10. září 2010

Francouzští poslanci v pátek odhlasovali zvýšení minimálního věku pro odchod do důchodu, který je nyní 60 let, postupně do roku 2018 na 62 let. Schválili tak tu část vládního návrhu důchodové reformy, proti které odbory a opoziční levice nejvíce protestují.

Odborům se v úterý podařilo dostat do stávek a demonstrací proti reformě miliony lidí. Prezident Nicolas Sarkozy poté vyjádřil ochotu provést některé úpravy své reformy, ale odmítl ustoupit v otázce zvýšení minimálního důchodového věku na 62 let. Odbory reagovaly vyhlášením 23. září dalším dnem celonárodní mobilizace.

Poslanci budou hlasovat o celém textu reformy 15. září. Vyjádřit se k návrhu důchodové reformy, aby mohla vstoupit v platnost, musí ještě senátoři. Kdy se tím budou zabývat, není zatím jasné. Pravicová vláda má v obou komorách parlamentu pohodlnou většinu.

Většina obyvatel Francie podle průzkumů pokládá reformu za nespravedlivou, ale současně za nevyhnutelnou.

Sarkozy je na tom špatně v průzkumech veřejného mínění a počítá s tím, že tato reforma mu vrátí autoritu v jeho politickém táboře před očekávanými podzimními změnami ve vládě a před prezidentskými volbami v roce 2012. Oficiálně se Sarkozy zatím nevyjádřil, ale snad nikdo v zemi nepochybuje o tom, že touží po druhém mandátu.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu