PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Stačilo, aby vypadl proud a USA přestaly ovládat desítky svých jaderných raket

JE VIDĚT, ŽE LOUTKOLIDÉ NA PLANETĚ ZEMI SI NEPŘESTÁVAJÍ ZAHRÁVAT SE STRAŠLIVÝMI TECHNOLOGIEMI OD JEŠTĚRŮ Z PEKEL

27.10.2010

Rakety se během výpadku ocitnuly ve stavu, který vojáci označují jako "mimo provoz". Obsluha na základně s nimi v takovém případě nemůže komunikovat.

Hodinový výpadek proudu v sobotu zkomplikoval kontrolu 50 amerických jaderných raket na Warrenově letecké základně ve Wyomingu. Obsluha nemohla po dobu výpadku zbraně ovládat. Podle armády ale nešlo o nic vážného, prezident Barack Obama mohl rakety představující devítinu amerického jaderného arzenálu v případě nouze nechat odpálit jiným způsobem. Informoval o tom časopis The Atlantic.

"Něco tak velkého jako tohle se nikdy nestalo," řekl mu ale jeden důstojník obeznámený s případem. Občas se podle něj něco takového stane s jednou či dvěma raketami a několik jaderných hlavic obvykle bývá mimo službu kvůli údržbě. Za extrémních podmínek se prý armáda dokáže vyrovnat s výpadkem šesti či sedmi raket. "Nikdy jsme ale neztratili kontrolu nad 50 mezikontinentálními střelami a jejich funkčností," uvedl důstojník.

Základna je centrem strategických amerických jaderných sil. Jsou zde umístěny mezikontinentální balistické rakety Minuteman III. Nacházejí se v bunkrech po celé základně a jsou neustále ve stavu nejvyšší pohotovosti. Při nedělním výpadku je ale bylo možné ovládat pouze z nouzového velitelství umístěného ve speciálních letadlech, jako je například Boeing 747 upravený na nouzové vzdušné velitelství.

Podle časopisu The Atlantic se rakety během výpadku nacházely ve stavu, který vojáci označují jako "LF Down" (LF mimo provoz). Obsluha na základně s nimi v takovém případě nemůže komunikovat. Nepřipojené prý také byly různé bezpečnostní protokoly vestavěné do střel. Prezident se o problému dozvěděl v úterý ráno.

Podle mluvčí amerického vojenského letectva Christy Noltové ale výpadek proudu neznamenal žádné bezpečnostní riziko. "Na chvíli nastal výpadek, střely ale ani na chvíli nebyly bez ochrany mnoha záložními bezpečnostními, pojistnými a velícími funkcemi. Veřejnost nebyla ani na okamžik ohrožena," uvedla.

Příčinu selhání nyní vyšetřuje armáda. Pravděpodobně však šlo narušení některého z elektrických kabelů zakopaných pod základnou. Do systému ovládajícího jaderné střely je téměř nemožné se nabourat zvenčí, proto armáda nepředpokládá, že by šlo například o útok nějakého hackera.

Spojené státy mají podle časopisu The Atlantic v současnosti v jaderném arzenálu 450 mezikontinentálních balistických raket Minuteman III. Některé nesou více jaderných hlavic. Obama se svým ruským protějškem Dmitrijem Medveděvem letos na jaře podepsal novou smlouvu START o jaderném odzbrojení, která by měla jaderné arzenály obou zemí zredukovat.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz universe-people.com cosmic-people.com angels-light.org
angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org all-the-world-downloads.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu andjeli-neba.com.hr
anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl ingerii-cerului.ro
cennetin-melekleri.web.tr