PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Vydělávat na Opencard chtějí České dráhy i její současný správce

29.10.2010

Vydávat a spravovat karty má firma, která nabídne nejvyšší cenu. Přihlásily se čtyři.

Vydávat a spravovat karty opencard, které Pražanům nyní slouží především jako průkazky na MHD, chce mimo jiné dceřiná společnost Českých drah ČD-Telematika. Zájemci se mohli do tendru přihlásit do dnešního poledne.

O správu projektu mají zájem čtyři společnosti. Kromě ČD-Telematika je to současný hlavní dodavatel projektu, firma Haguess, dále Asseco Central Europe a Wincor Nixdorf.

Účast společnosti ČD-Telematika je zajímavá především proto, že Praha už dříve uvažovala o propojení opencard s In-kartou Českých drah. Kvůli tomu také schválila společné memorandum s Českými drahami. V rámci spolupráce by pak bylo možné nahrát si na opencard některé aplikace In-karty a naopak.

O změně majitele bude muset Praha vědět

Vítěz dnes uzavřeného tendru by měl zajistit provoz Pražského centra kartových služeb (PCKS), které spravuje a vydává karty opencard. Předpokládaná hodnota zakázky je 200 milionů korun. Při výběru nejvhodnější nabídky bude podle mluvčího projektu opencard Martina Opatrného nejdůležitější nabídnutá cena.

PCKS bude do konce roku provozovat firma Haguess, která za různé zakázky v rámci projektu opencard inkasovala přes 320 milionů korun. S firmou měla metropole několik nevýhodných smluv, které zaručovaly výsadní postavení tohoto hlavního dodavatele. Letos v únoru se obě strany dohodly na úpravě smluv.

Součástí smlouvy s novou společností má být formulace, která zajistí, že firma nebude moci bez vědomí města měnit majetkovou strukturu. Praha tak reaguje na to, že firma Haguess měla dříve akcie na doručitele. Nebylo tedy jasné, komu patří. Teprve na žádost metropole letos v únoru zveřejnila své vlastníky.

Kartu opencard v současnosti vlastní přes 500.000 lidí. Slouží mimo jiné jako tramvajenka, průkazka do knihovny, držitelé na ni také získají různé slevy. Projekt ale především v počátku provázely problémy a nevýhodné smlouvy.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr