PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Evropská komise chce donutit Facebook mazat data uživatelů

4.11.2010

Facebook a další sociální sítě budou muset umožnit úplné vymazání osobních údajů uživatelů. Vyplývá to z návrhu, který v úterý představí Evropská komise. Facebook nyní úplné vymazání neumožňuje, uživatel sice může svůj účet zrušit, ale poté jej také obnovit, aniž by musel nově zadávat všechny údaje. Jeho osobní data si tak stránka dále ponechává.

"Je naprosto zásadní, aby uživatelé byli dobře a jasně informováni o tom, jak jsou jejich data shromažďována a zpracována. Musí také vědět, jak dlouho se tak děje," uvádí komise. Podle Bruselu každá internetová stránka bude muset při stahování osobních dat uživatele žádat o jeho jasný souhlas, že tak může učinit.

Facebook se nedostal do hledáčku komise poprvé. Na začátku letošního roku jeho zakladatel Mark Zuckerberg řekl, aby se uživatelé přes obavy z ochrany dat, kvůli kterým byl Facebook kritizován, už přenesli - nikdo přece už nedbá na ochranu soukromí. Vyprovokoval tím bouři protestů a Brusel krátce po jeho vyjádření oznámil, že proti zneužívání dat zasáhne. Současný návrh je toho výsledkem.

"Některé sociální sítě striktní pravidla ochrany soukromí splňují, ale s Facebookem byly problémy vždycky," citoval nejmenovaný zdroj z komise internetový server Euractiv.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr