PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Koalice má plán přímé volby prezidenta, k debatě pozve i ČSSD

PŘÍMÁ VOLBA - TEDY MASAMI LIDÍ - VŽDY PODLÉHÁ MOHUTNÉMU MEDIÁLNÍMU OVLÁDÁNÍ JEŠTĚRY TEMNÝCH SVĚTŮ, TAKŽE KAŽDÝ VIDÍ, JAK SE OVLÁDÁNÍ LIDÍ ZVĚTŠUJE. PŘEDCHOZÍ VOLBU PROVÁDĚL OMEZENÝ OKRUH ZÁSTUPCŮ (PARLAMENT ...), KTERÝ MORÁLNĚ A ODBORNĚ ZNAL KANDIDÁTY. MASY LIDÍ JE MORÁLNĚ A ODBORNĚ A MORÁLNĚ NEZNAJÍ, A MOHUTNĚ PODLÉHAJÍ MEDIÁLNÍMU OVLÁDÁNÍ - VIZ SPOLEČNÝ TERMÍN S JINÝMI VOLBAMI (ZÁMINKA JSOU NIŽŠÍ NÁKLADY, JAKO VŽDY) !

NAVÍC - HLASOVÁNÍ PAPÍROVÝMI LÍSTKY MAJÍ SÍLY TEMNA V ZÁMĚRU BRZY NAHRADIT INTERNETEM, TAKŽE PODOBNĚ JAKO KAŽDÉ NETOVÉ VOLBY, PŮJDE SNADNĚJI ZMANIPULOVAT, NEŽ PAPÍROVÉ.

MÉDIA DĚLAJÍ RAFINOVANOU BEZPLATNOU REKLAMU TĚM KANDIDÁTŮM, KTERÉ CHTĚJÍ MÍT MAJITELÉ MÉDIÍ - TO JE ZNÁMÁ SKUTEČNOST, A VLASTNÍCI MÉDIÍ JSOU V ČESKÉ REPUBLICE Z 95 % ZE ZAHRANIČÍ !

TOTO JE TEDY DALŠÍ PODSTATNÝ KROK K ČIPOVÉ TOTALITĚ.

24.11.2010

Vládní koalice chce prosadit ústavní změny, které umožní v roce 2013 volit prezidenta přímo, v první polovině příštího roku. K debatě chce pozvat i ČSSD. Související návrhy předloží ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil kabinetu příští týden.

"Pak uspořádáme kulatý stůl, abychom zjistili, kterou formu přímé volby preferuje opozice," řekl předseda sněmovního klubu TOP 09 Petr Gazdík. Harmonogram prosazení přímé volby ve středu projednali lídři vládní koalice na zasedání takzvané K9.

Podle Gazdíka je prosazení přímé volby hlavy státu jednou z priorit kabinetu pro příští rok, proto nelze na nic čekat. V úvahu zatím připadají jednokolová volba nebo dvě varianty volby dvoukolové.

Ústavní změna, o které politici diskutují léta, má možná šance na úspěch. Nedávno se na tom, že nástupce Václava Klause v prezidentském úřadu by měl být volen přímo, shodli v televizní debatě předsedkyně Poslanecké Sněmovny a místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová a místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach.

Přímá volba je i v koaliční smlouvě

Přímá volba hlavy státu je zakotvena v koaliční smlouvě nynější vlády ODS, TOP 09 a Věcí veřejných. Podle Němcové se příslušné ústavní změny podaří uskutečnit tak, aby mohl být nový prezident občany přímo volen už před vypršením současného funkčního období Václava Klause v roce 2013.

ODS by si například představovala model, kde do druhého kola volby postupuje více kandidátů než jen dva neúspěšnější z kola prvního jako v senátních volbách. Otevřená také zůstává otázka případných rozšíření kompetencí přímo volené hlavy státu. Podle Němcové by měl mít "z logiky věci" širší kompetence.

Škromach by hlavě státu pravomoce ponechal

Místopředseda ČSSD by i přímo volené hlavě státu spíše kompetence ponechal, neboť posun by zasahoval do pravomocí obou komor parlamentu. Současně tehdy doplnil, že diskusi čeká také o případné změně funkčního období hlavy státu z pěti na čtyři či šest let. Přímá volba prezidenta by tak byla pevně spojena s určitými dalšími volbami v zemi.

S přímou volbou prezidenta v roce 2013 počítá i návrh volebního kodexu, který minulý týden poslal do připomínkového řízení ministr vnitra Radek John. Zákon by dokonce měl vejít v platnost 1. října 2012 tak, aby podle něj bylo možné volby vypsat v návaznosti na konec Klausova mandátu.

Návrh počítá s tím, že voliči dostanou sadu volebních lístků, na každé z nich bude jeden kandidát, voliči tak lístek pouze vhodí do urny, nebou muset kroužkovat svého favorita. Jaká jména se na lístcích objeví, se začíná rýsovat už dva roky před volbou. Zájem má bývalý šéf Senátu Přemysl Sobotka (ODS) a tuto možnost nevyloučil ani šéf TOP 09 a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr