PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Z Česka nenávratně mizí miliardy, podvodů všeho druhu přibývá

21. června 2012

Podvodníci začínají rozebírat Česko ve stále větších rozměrech. Počet nahlášených podvodů a ztracených peněz roste každoročně po miliardách. Dohledat a vrátit zpět se podaří jen zlomek z nich, byť jsou stíhány tisíce lidí.

Předloni se podle policejní statistiky ve více než 13 tisících hlášených případech, zahrnujících všechny druhy kvalifikovaných podvodů, „ztratilo“ celkem přes 5,4 miliardy korun.

Loni to již bylo přes sedm miliard korun.

A letos to bude zjevně ještě více. Jen za první čtvrtletí, od ledna do dubna 2012, činí vyčíslená škoda v majetkových, hospodářských, úvěrových, pojistných a dotačních podvodech už přes 5,1 miliardy korun. Zpět se podařilo zajistit jen slabou tisícinu, tedy necelých pět miliónů.

Za celý loňský rok policie zachránila poškozeným subjektům z celkových více než sedmi miliard jen něco přes 550 miliónů.

Z podrobné analýzy policejních výkazů potom vyplývá, že na vzestupu jsou všechny typy podvodů od majetkových a hospodářských přes úvěrové, dotační až po podvody pojistné.

Policie stíhá tisíce lidí

Přitom například jen v roce 2011 policie kvůli podvodům stíhala bezmála osm tisíc osob. Z toho téměř tři tisíce byli lidé, kteří se o to nepokoušeli poprvé. Recidivistům například v majetkových podvodech je připisována celá polovina vyšetřených případů.

Nejvíce se podvodníci činí v hospodářských podvodech, setrvale to zkouší také na pojišťovny, přičemž ale až k policejnímu stíhání a případně soudu se dostane jen malá část těchto kauz.

Pojišťovnám v některých případech, kdy škoda není tak vysoká, stačí, že podvodníka „vyhmátnou“ a nemusí mu nic platit. Když to ale pachatelé zkoušejí opakovaně a organizovaně ve velkých sumách, mohou u soudu „vyfasovat“ i přes deset let nepodmíněně.

Zjevně nyní začíná přituhovat i šejdířům s dotacemi, byť v policejních statistikách čísla o počtech zjištěných případů a škod nehrají zatím ještě významnou roli. Jsou však na vzestupu. Jen za letošní první čtvrtrok jde o tři desítky případů, v nichž je stíháno přes dvacet lidí s celkovou škodou 54 miliónů korun.

Daňové úniky vedou

Zdaleka největší „černé díry“ jsou však v neplacení daní, tedy v daňových únicích. V roce 2010 policie vyčíslila škody v trestném činu krácení daně v hlášených případech na více než 4,5 miliardy korun, loni pak na 3,4 miliardy.

I v tomto případě ovšem platí, že k vyšetřovatelům a soudcům se dostane jenom zlomek této trestné činnosti.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se