PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Smog v Pekingu dosáhl rekordních hodnot, lidé nemají vycházet

Leden 2013

PEKING - Úřady vyzvaly 20 milionů obyvatel metropole, aby vycházeli z domovů jen v nejnutnějších případech, nemocní a děti pak vůbec ne. Navzdory tomu, že hodnoty znečištění ovzduší v Pekingu už přes tři dny překračují nebezpečné limity, ale nebyl ve městě vydán zákaz provozu aut ani žádná omezení výroby v továrnách.

O situaci informovala agentura DPA. Index škodlivých látek v ovzduší na americkém velvyslanectví v Pekingu vyšplhal přes rekordní hranici 600 mikrogramů na metr čtvereční. Odpoledne místního času bylo u obzvláště zdraví škodlivého polétavého prachu dosaženo dokonce čísla 699.

"To jsem ještě nikdy nezažil," řekl jeden z obyvatel metropole, který tento index sleduje už mnoho let. Dříve končila stupnice americké ambasády vždy na 500. Jen při koncentraci nižší než 50 je přitom vzduch považován za "dobrý", vyšších než 300 už za "nebezpečný".

Lékaři varují, že extrémně vysoké koncentrace škodlivých látek v ovzduší Pekingu a dalších měst v severní Číně mohou vyvolat mozkovou mrtvici, onemocnění srdce, dýchací problémy, poškození plodu nebo rakovinu.

Čína nechce, aby zahraničí zveřejňovalo smogové informace

Čína loni v létě vyzvala zahraniční velvyslanectví v zemi, aby přestala zveřejňovat svá vlastní měření kvality ovzduší na čínském území.

Tato výzva byla v zahraničí pochopena jako jasná narážka na činnost americké ambasády, která pravidelně informuje na twitteru o smogové situaci v Pekingu.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se