PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Nejpodivnější suvenýr z Pekingu? Plechovka čerstvého vzduchu

1. února 2013

Na špatné ovzduší v Pekingu a dalších obřích městech si v posledních týdnech už nestěžují jen turisté, ale i místní. V Pekingu panoval několik dní dokonce stav ohrožení a normy polétavého prachu byly překračovány několikanásobně. Není tak divu, že se do prodeje dostaly plechovky plněné čistým vzduchem z panenské přírody. A věřte nebo ne, jdou na odbyt.

Čínský multimilionář Čchen Kuang-piao, který vydělal své jmění v oboru recyklace, začal v čínské metropoli prodávat plechovky plněné vzduchem z těch nejčistších míst v zemi. Vzduch ze Sin-ťiangu však nemá boháčovi primárně vydělat další peníze. Kuang-piao je především velký filantrop, který se tímto způsobem snaží upozornit vládu, že je znečištění měst kritické.

"Chtěl bych říci starostům, šéfům regionů a ředitelům velkých firem, aby se slepě nehnali za růstem hrubého domácího produktu a výdělků na úkor našich dětí, vnoučat a prostředí, ve kterém žijeme," uvedl Čchen Kuang-piao, jehož jmění se odhaduje v přepočtu zhruba na 14 miliard korun.

Měření prachových částic PM2.5 dopadalo v posledních týdnech v Číně opravdu tragicky. Doporučovaný limit těchto částic, které jsou absorbovány plícemi a mohou způsobit vážné srdeční a plicní choroby, je podle Světové zdravotnické organizace 20 mikrogramů na metr krychlový. Jakékoliv hodnoty nad 300 už pak představují velký hazard se zdravím. V Pekingu však v posledních týdnech běžně naměřili hodnoty okolo 500, 12. ledna dokonce i 755.

Turistům se proto v průběhu ledna doporučovalo, aby se Pekingu, který je domovem zhruba 20 miliónů lidí, vyhnuli. To je ovšem při cestě do Číny poměrně komplikovaná a nešťastná záležitost, protože právě v tomto městě se ukrývá velké množství lákadel, které turisty do Číny vábí.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se