PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Sociální média ničí soukromí v práci

5.2.2013

Manažer prochází sociální sítě a hledá informace o svých podřízených. Co se stane, když najde něco nevhodného? Podle výsledků studie Digitální život v práci, kterou připravila společnost AVG Technologies, 12 % českých manažerů – což je nejvíce ze sedmi zkoumaných států - takovou informaci proti kolegovi nebo podřízenému použije.

Studie, které se zúčastnilo celkem 4 000 respondentů, se zabývá zneužíváním soukromých informací na sociálních sítích a kyberšikanou na pracovišti.

Strach ze zneužití brzdí aktivity

Jednomu z českých respondentů se například stalo, že o sobě objevil na sociálních sítích tajnou diskusi, kterou vyvolal některý z jeho kolegů. 12 % Čechů se zase cítilo trapně, když se na sociálních sítích objevily jejich nevhodné fotografie z firemních akcí.

Někteří uživatelé proto svoji aktivitu na sociálních sítích raději úplně zrušili, nebo velmi omezili. 59 % Čechů je nyní při posílání informací ostražitějších, 21 % odesílání soukromých informací omezilo, 20 % tuto činnost dokonce úplně zrušilo.

Vytvořit etické principy

Tony Anscombe z AVG Technologies k tomu říká: „Je třeba zlepšit vzdělávání v oblasti sociálních médií a zajistit, aby zvýšený zájem o ně jak ze strany zaměstnanců, tak zaměstnavatelů se řídil etickými principy. Tím nemyslím jen zásadu, že zaměstnanci jsou zodpovědní za to, co zveřejňují a měli by to dělat tak, aby nepoškozovali sebe, svou společnost nebo své kolegy. Dokud si všichni nebudou vědomi toho, co je a co není přijatelné online chování, zůstávají otevřené dveře pro šikanu a nabourávání do soukromí.“

Nosí si do práce soukromí

Ruku v ruce s tím jak stoupá využívání sociálních sítí k soukromým i pracovním účelům, narůstá i zájem zaměstnanců o vlastní soukromí.

„Zaměstnanci často mluví o tom, že si svoji práci nosí domů. Vůbec si ale neuvědomují, že dochází i ke druhému paradoxu – nosí si do práce svůj domov, svoje soukromí a proto je třeba s osobními informacemi, ke kterým má například díky sociálním sítím přístup i kolega nebo nadřízený, zacházet opatrně,“ potvrzuje nový fenomén Jon Hill, generální ředitel personální společnosti Hays pro Českou republiku a Slovensko.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se