Datový holografický záznam už není sci-fi

Pátek, 2. února 2001, 00:05 - Rubriky: ,
Vědec pracující s holografickým diskem

MURRAY HILL, N.J. (30.ledna 2001) Lucent Technologies dnes oznámila novou technologii, nazvanou InPhase, která otvírá cestu pro vysoce výkonnou holografickou paměť, jako média pro ukládání dat a pro systémy jenž mohou dramaticky zrychlit vývoj video zábavy a spotřebního průmyslu i obchodu s výpočetní technikou.

Ny vývoji a výzkumu se podílely Bell Laboratories i Lucent Technologies. InPhase technologie umožní vytvořit holografické systémy ve kterých se spojí vysoká hustota paměti s rychlým přístupem a rychlým paralelním datovým tokem. Tyto holografické produkty by mohly obrovsky zlepšit výkon pro video, Internet, ukládání dat nebo hry, které požadují stále rostoucí výkon datových zařízení.

Holografický čtecí paprsek "InPhase technologie má za cíl uspokojit celosvětově neukojitelnou potřebu po větších datových kapacitách a stále větších rychlostech" řekl Nelson Diaz, prezident a výkonný ředitel InPhase. "Pro internetové aplikace samotné se odhaduje, že datová kapacita se každých 100 dnů zdvojnásobuje. My věříme že mimořádné výhody InPhase technologie budou přivítání v mnoha obchodech a spotřebitelských trzích." Pan Diaz dříve pracoval jako víceprezident a generální ředitel StorageTek Corp, jedné z předních firem zabývající se ukládáním dat.

Na rozdíl od jiných metod, které záznamenávají data jen na povrch disku, holografický záznam umožňuje využít celou šířku materiálu, což umožní obrovský vzrůst kapacity. Navíc přinese mnohem vyšší rychlosti přenosu, protože data jsou uložena v "celých stránkách", kde může být zpřístupněn v jednom okamžiku až jeden milion bitů najednou.

Holografický disk "V InPhase technologii, jsme spojili pravé lidi, technologie a finanční podporu pro pomoc komercializovat holografické ukládání dat, a tím přetvořit mnoho trhů, které prahnou po zvýšených výkonech datových zařízení" řekl Tom Uhlman, prezident Lucent New Ventures Group.

InPhase technologie přijala investice z firem Signal Lake, Madison Dearborn Partners a Newton Technology Partners, které se zabývají rizikovým kapitálem. Společným investorem pak byla firma Imation Corporation.

Real player video 28K modem.

Tolik tedy část oficiální zprávy.