PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Intel sahá po supermoderní 32nanometrové výrobě, významně ušetří na materiálu


7.12.2006

Americký výrobce mikročipů se pomalu připravuje na přechod k 45nanometrové produkci procesorů. K podobnému kroku se rovněž chystá společnost TSMC. Obě firmy však již začaly zkoušet 32nanometrovou technologii.

XXnm výrobní proces
Rozměr "xx" nanometrů se vztahuje ke způsobu výroby procesoru. Udává velikost jednotlivých polovodičových křemíkových hradel v daném čipu. Velikost této součástky úzce souvisí s rychlostí a spotřebou jádra. Čím je hradlo menší, tím vyšších pracovních frekvencí může dosahovat. Souběžně s tímto se snižuje i jeho spotřeba.

Podle deníku DigiTimes, který citoval technologického šéfa Intelu Paola A. Garginiho, splňují ranné testy 32nm procesu očekávání. Gargini dodal, že má právě vyvíjená 32nm technologie "dobré obrysy".

Gargini doufá, že takzvaný Moorův zákon bude díky novým technologickým procesům platit přibližně 10 - 15 let. Moorův zákon říká, že se počet tranzistorů v čipech co rok zdvojnásobí. [celá zpráva] Jeho platnost kolem roku 2015 prodlouží další technologická novinka - konkrétně 22nm výrobní postup.

TSMC, která patří k největším producentům počítačových čipů na světě (společnost vyrábí mimo jiné také ucelené portfolio grafických jader společností AMD a Nvidie), již dnes zkouší vyrábět první 32nm produkty. Podle šéfa TSMC Ricka Tsaiho má firma vlastní interní "32nm" tým, které se nové technologii plně věnuje.

Ve druhé polovině příštího roku začne TSMC nabízet 45nm technologii první zájemcům. Na plnou 45nm výrobu najede firma asi ve třetím čtvrtletí 2007.

Rovněž Intel potvrdil, že je jeho 45nm proces "dospělý". Společnost uvede první 45nm čipy ve druhé polovině roku 2007.

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu