OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Orkán lidem zničil majetek za 1,5 mld


29.1.2007

Praha - Česká asociace pojišťoven spočítala, že orkán, který zasáhl před pár dny Česko, způsobil lidem 53 tisíc škod za 1,51 miliardy korun.

Dosud lidé nahlásili pojišťovnám 47.500 škod za 1,24 miliardy Kč. ČTK o tom dnes informoval tajemník asociace Tomáš Síkora. Nedělní vichřice se podle pojišťoven zatím na počtu pojistných událostí příliš neprojevila.

Ze vzduchu je dobře vidět nejen les, ale i lidské stavby. Také na nich se vítr podepsal. Vichřicí stržená střecha na nepoužívané budově někdejší strážní roty u hranic s Německem v oblasti Českého lesa.Česká pojišťovna: 28 tisíc akcí
České pojišťovně do pondělního poledne pojistnou událost oznámilo přes 28.000 lidí, řekl ČTK mluvčí ČP Václav Bálek. Mezi nimi bylo také přes tři a půl tisíce podniků. Největší tuzemská pojišťovna vyřídila zhruba pět tisíc škod a zaplatila klientům několik desítek milionů korun.

"V terénu máme všechny mobilní techniky a likvidátory, a počty vyřízených pojistných událostí se tak neustále zvyšují," dodal.

Počet škod po orkánu u pojišťovny Kooperativy činí téměř 12.000 s celkovým odhadovaným plněním přes 400 milionů Kč. Kooperativa zlikvidovala kompletně více než 1300 škod a celkem včetně záloh vyplatila přes 13 milionů korun. Prohlídky škod i likvidaci komplikuje sníh, který podle mluvčího Marka Vícha přinesl výrazné zvýšení škod v pojištění motorových vozidel.

O třetinu víc škod
Proti standardnímu průměru 300 škod denně jich teď Kooperativa registruje o 30 procent více. "Zatím asi 20 škod máme nahlášeno i v souvislosti s nedělním silným větrem. Tento počet také nepochybně dále poroste," podotkl Vích.

Škody za desítky milionů korun oznámily v minulých dnech následkem řádění orkánu také Allianz, ČSOB Pojišťovna, Generali nebo UNIQA.

Jako hurikán v tropech
Orkán zasáhl Evropu 18. ledna silou větru srovnatelnou s tropickými hurikány. Bouře trvala dva dny a vedle Česka a Německa způsobila značné škody v Británii, Francii a Nizozemsku. Vichřice v noci na dnešek byla podle měření meteorologů výrazně slabší.

Nejvyšší rychlosti dosáhl vítr v Krkonoších, kde na Sněžce naměřili meteorologové poryvy o síle 169 kilometrů v hodině, vítr tam tak byl zhruba o sto kilometrů v hodině slabší než v noci z 18. na 19. ledna.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu