OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Účet za vichr přesáhne čtvrt miliardy


20.1.2007

Česko - Účet za vichřici, která zabíjela a ničila, jistě přesáhne čtvrt miliardy korun. Jen tolik totiž činí nahlášené pojistné události.

Právě 250 milionů korun představuje výši škod, které dosud nahlásili zákazníci dvou největších domácích pojišťoven: České pojišťovny a Kooperativy.

Společnosti evidují už přes 15 tisíc pojistných událostí. Nejčastěji šlo o poškozené střechy domů a poničená vozidla.

Likvidace případů však stále pokračuje, a celková čísla se tak budou zřejmě ještě zvyšovat. "Jen za dnešní dopoledne přibylo 700 nových škod," řekl mluvčí Kooperativy Marek Vích.

Bez proudu je ještě 55 tisíc rodin

Bez elektřiny zůstává - po nejsilnějším vichru v historii dosavadních meteorologických měření - stále ještě na 20 tisíc domácností. Ještě v sobotu odpoledne to bylo na 50 tisíc domácností.

A to už elektrárenská společnost ČEZ odstranila více než 90 procent poruch vzniklých ničivou větrnou smrští. Vítr způsobil jen u ČEZu poruchy u 27 procent odběratelů, postiženo bylo kolem milionu lidí v pásu od západu po východní část Česka. Větší poškození nezažily ČEZ ani při rozsáhlých povodních v minulých letech.

Společnosti ČEZ a E.ON s platností od 18 hodin odvolaly na části území stavy nouze, které vyhlásily v pátek v sedm hodin ráno po velkém množství poruch po vichřici. ČTK to oznámily obě firmy.

ČEZ zrušil nouzový stav v celém Pardubickém a Moravskoslezském kraji, v kraji Vysočina na Havlíčkobrodsku, v Olomouckém kraji na Olomoucku, Šumpersku, Jesenicku a Přerovsku a ve Zlínském kraji na Vsetínsku, oznámil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.

Stav nouze podle něj platí v celém Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém, Libereckém, Středočeském a Královéhradeckém kraji.

E.ON ponechal stav nouze v Jihočeském kraji. K 18. hodině jej zrušil na území krajů Vysočina, Jihomoravský, Zlínský a Olomoucký, doplnil mluvčí E.ON Vladimír Vácha.

Výstraha platí
Většina míst republiky hlásí po celou sobotu výrazně slabší vítr než v předchozích dnech.

Meteorologové přesto na stránkách ČHMÚ zveřejnili výstrahu před silným větrem. Výstraha platí až do nedělního večera.

Nárazový vítr navíc nadále komplikuje provoz na českých silnicích a dálnicích, přesto byly dnes ráno všechny sjízdné, většinou bez omezení. Pro veškeré komunikace stále platí výstraha před vichřicí a doporučení vyjíždět pouze v nejnutnějších případech.

Doprava
K normálu se v pátek v noci vrátila pražská Ruzyně, kde vichr poškodil střechu terminálu Sever 2. Terminál je od dnešního rána opět v provozu.

Kalamitu se dosud nepodařilo zcela odstranit na železnici. Dosud stále nejezdí vlaky na třech regionálních tratích. Jinak je železniční síť v provozu a soupravy jezdí podle jízdních řádů.

"Trasy Rypník - Lipno nad Vltavou, Volary - Vimperk a Nýrsko - Železná Ruda by měly být uvedeny do provozu dnes odpoledne. Nyní na nich vozí cestující autobusy," uvedl mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu