PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

V japonském vězení nejsou dozorci třeba


6.12.2006

Žádní dozorci nebudou údajně ztrpčovat život vězňům v první soukromé japonské káznici, která má začít fungovat příští rok. Dozorce totiž nahradí čipy připevněné na oblečení vězňů. Vězni prý také v rámci snahy o lepší budoucí začlenění do společnosti nebudou vyrábět nábytek, ale čeká je práce na počítačích.

Chod káznice bude spolufinancovat vláda, která do ní investuje v příštích 20 letech asi 448 milionů dolarů (přibližně devět a půl miliardy korun). Zařízení povede společně několik firem, včetně bezpečnostní společnosti Secom.

Čipy na oblečení vězňů umožní mimo jiné jejich kontakty s návštěvami bez přítomnosti dozorců. Každý krok zadržovaných bude monitorovat počítač, uvedl mluvčí firmy Secom. Komplex v jihojaponském Jamaguči bude obklopen drátěným plotem a vybaven infračervenými senzory.

Aby vězňové snáze našli práci po propuštění na svobodu, bude zařízení nabízet práci na počítačích namísto výroby stolů a židlí.

Věznice by měla od příštího května sloužit pro tisícovku vězňů s drobnějšími delikty. Podle japonského ministerstva spravedlnosti vzrostl počet vězňů v Japonsku od roku 2001 do konce roku 2005 o 20 procent na 79.052.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu