PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Devadesát procent mladých Londýňanů má poškozený sluch


05.07.2007

Světové metropole Londýn, New York ale i Praha tepou životem mladých lidí, kteří si tam užívají nepřeberné množství klubů a hudebních barů. Jenže ty jsou dnes tak hlučné, že vážně poškozují jejich sluch. Podle britských lékařů má 90 procent Londýňanů ve věku mezi šestnácti a třiceti roky poškozený sluch. A vláda již připravuje nařízení o omezování hluku, které by od roku 2008 mělo kluby po celé zemi ztlumit.

LONDÝN - Z tisícovky sledovaných osob přiznala polovina, že chodí minimálně jednou týdně do baru, kde hraje hudba tak hlasitě, že musejí na své kamarády řvát. Čtvrtina z nich uvedla, že jim příliš hlasitá hudba nevyhovuje a že mají o svůj sluch skutečně obavy.

Podle odborníků si ale milovníci hudby mohou vychutnat svou vášeň i při mnohem nižších decibelech. Oni rozdíl nepoznají, jejich sluch ale rozhodně ano. Existují také speciální ušní výplně, které nesnižují kvalitu hudby a přitom omezují riziko poškození sluchu.

"Náš výzkum předkládá, že většina mladých lidí má zkušenost s prvními projevy trvalého poškození sluchu způsobeného nočním životem, přitom nemají žádné ponětí o tom, jak se mu bránit. S pravidelným vystavováním se hlasité hudbě v klubech, diskotékách a barech, je jedinou snadnou možností zacpat si uši před přílišným hlukem, který by mohl nevratně poškodit jejich sluch," dodal John Low ze společnosti RNID, dobročinné organizace snažící se změnit podmínky pro sluchově postižené občany v Británii.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu