OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Albánie a Makedonie se ocitly bez elektřiny24.07.2007

Balkán i v úterý trápila tropická vedra. V Rumunsku už vlně veder podlehlo 30 osob. Na mnoha místech v Chorvatsku, v Bulharsku a v Makedonii zuří v horku a suchu lesní požáry. Makedonie a Albánie se ocitly odpoledne bez elektřiny. systémy se úplně zhroutily.

BUKUREŠŤ/SKOPJE - V Makedonii přestaly pracovat všechny tři bloky těžebního a energetického kombinátu Bitolj. Podle srbského serveru http://www.b92.net/ proto, že Řecko si odčerpalo mnohem více energie, než bylo dohodnuto. Energii tu ubírají především naplno běžící klimatizace.

Systém se sesypal i v Kosovu. Bez proudu se ocitla i Albánie, a to kvůli poruše na systému, kterým se dopravuje energie ze sousední Makedonie. Ministr energetiky Genc Ruli v televizi řekl, že se nyní pracuje na obnovení dodávek elektřiny nejprve do hlavního města Tirany.

V Rumunsku už třicet obětí
V Rumunsku si vlna veder vyžádala už třicet obětí. Dvanáct lidí zahynulo v pondělí. Rumunské nemocnice přijaly za posledních 24 hodin 19 000 lidí s potížemi vyvolanými mimořádnými horky. Na osm set osob zkolabovalo v rozpálených ulicích.

Lesní požáry sužují Bulharsko i Makedonii a Chorvatsko. V Makedonii, kde rtuť teploměru také vystoupila nad 40 stupňů, si oheň vyžádal jednu oběť. Záchranářům se z hořících domů ve městě Bitola podařilo zachránit asi 20 lidí a hasiči zastavili požár ohrožující město. "Podařilo se nám ochránit město (Bitolu) a oheň je pod kontrolou," uvedl mluvčí vlády.

Úřady varovaly, že situaci by mohla zkomplikovat nevybuchlá munice, která se v okolí více než stotisícové Bitoly nachází od první světové války a v horku se může vznítit.

Premiér Nikola Gruevski požádal o pomoc s ohněm sousední země a v úterý by se měly k hašení požárů přidat vrtulníky z Turecka, Řecka a Chorvatska.

I v Chorvatsku však zuří oheň. Chorvatská policie podle informací agentury DPA kvůli požáru uzavřela jadranskou magistrálu mezi Šibenikem a Primoštenem. Obyvatelé dvou vesnic v okolí Šibeniku museli být evakuováni.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu