OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Střední Ameriku ohrožují další živly, Felix a Henriette


01.09.2007

Mexické úřady na tichomořském pobřeží v pátek uzavřely školy a přístavy pro malé rybářské lodě poté, co na oblast udeřila tropická bouře Henriette. Vichřice byla doprovázena lijáky, které způsobily na mexickém území lokální záplavy a sesuvy půdy. Při nich zemřelo nejméně šest lidí. V Atlantiku se navíc zformoval hurikán Felix a míří na ostrovy v Karibiku.

ACAPULCO - Všech šest obětí zavalilo kamení, které spadlo na domy v různých částech Acapulca. Mluvčí civilní obrany řekla, že je půda vlivem dlouhodobých a vydatných lijáků velmi nestabilní. Ohroženy jsou zejména nepříliš pevné domy acapulského předměstí postavené na svahu hory.

Varování před tropickou bouří platí pro celou jižní část tichomořského pobřeží Mexika. Centrum bouře bylo v sobotu asi 200 kilometrů jihovýchodně od mexického města Manzanillo a maximální rychlost nárazového větru, který ji provází, dosahovala 85 kilometrů za hodinu.

Bouře se pohybuje podél pobřeží rychlostí 19 kilometrů za hodinu severozápadním směrem k poloostrovu Baja California.

Mexiko zasáhlo silné zemětřesení

Mexiko kromě tropické bouře zasáhlo v sobotu také zemětřesení. Otřesy o síle 6,3 stupně Richterovy škály postihly tichomořské pobřeží státu. Žádné oběti na životech ani hmotné škody nebyly zatím hlášeny.

Epicentrum otřesů zaznamenali seizmologové ve 21:14 SELČ v Kalifornském zálivu v hloubce 56 kilometrů pod mořskou hladinou asi 99 kilometrů od města Los Mochis ve státě Sinaloa. Informoval o tom Americký geologický úřad.

Bouře Felix se nad Karibikem změnila v hurikán

Tropická bouře Felix, která se zformovala nad Atlantickým oceánem, dosáhla síly hurikánu. Ohrožuje ostrovy v Karibském moři severně od Venezuely.

Podle posledních informací by měla v neděli procházet severně od ostrovů Aruba, Bonaire a Curaçao. Úřady těchto území, která jsou součástí Nizozemských Antil, vyhlásily pohotovost.

Felix má zatím sílu nejnižšího stupně pětibodové Saffirovy-Simpsonovy škály, jíž se vyjadřuje síla hurikánů. Dále by měl postupovat severozápadně a ve středu by mohl dosáhnout Belize.

V pět hodin SELČ se jeho střed nacházel 340 kilometrů východně od Aruby. V nárazech má Felix sílu 120 kilometrů v hodině.

Karibskou oblast již zasáhl cyklon Dean, který zde za sebou nechal nejméně 17 mrtvých a který poté zasáhl Mexiko, kde připravil o život 13 lidí.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu