PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Mattel stahuje z trhu 800 000 hraček, část i z ČR
Tato hračka už musela být dříve stažena z prodeje.

05.09.2007

Americký výrobce hraček, společnost Mattel, stáhne z prodeje stovky tisíc kusů hraček, především doplňků pro panenky Barbie. Je to už potřetí, co se ke stažení vlastního zboží firma odhodlala. Tentokrát je důvodem vysoké množství olova, které obsahují barvy na hračkách. Doplňky pocházejí z Číny. Většina hraček se prodává v USA, některé ale také v ČR.

NEW YORK - Mattel se na stažení hraček dohodl s komisí pro bezpečnost zboží. "Slíbili jsme spotřebitelům, že jim vždy otevřeně řekneme, pokud objevíme nějaké nezdravé hračky. A to jsme také udělali," sdělila společnost. Olovo se může dostat do těla dítěte, pokud bude hračku olizovat.

"Na českém i slovenském trhu bylo v minulosti distribuováno shodně pět výrobků. Neautorizovaná barva byla použita na drobných plochách některých součástí sortimentů představujících příslušenství k panence Barbie (tj. nikoli na samotné panence Barbie)," potvrdila Novinkám mluvčí firmy Mattel ČR Marie Kadlecová.

Postižené výrobky jsou konkrétně: kabelka ze sady Barbie nábytek premium; kočka ze sady Barbie bytové doplňky deluxe; kočička ze sady Barbie bytové doplňky deluxe - vana a koupelnový set; pejsek, talířky s krmením, salát a brambůrky ze sady Barbie bytové doplňky deluxe - kuchyňský set a pes ze sady Barbie bytové doplňky deluxe - set do pokojíčku.

Nebezpečné množství olova obsahují například lokomotivy GeoTrax nebo sada Big Big World. Jen lokomotiv se na trh dostalo 90 000, sady Big Big World asi 7 000 kusů. Obě hračky patří do série Fischer-Price.

Kampaň může ohrozit čínské výrobce

Většina hraček se prodává v USA, které z trhu stahují na 800 000 kusů. Čínské výrobce podobná kampaň může ohrozit, především ve chvíli, kdy tamní podniky vyrábějí už pro světový vánoční trh.

V polovině srpna se Mattel rozhodl stáhnout z trhu milióny hraček, které obsahovaly magnetky, které mohly děti spolknout. I v této "várce" stažených hraček byly takové, které obsahovaly nebezpečné chemikálie.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu