PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Píšete na objednávku, osopil se Topolánek na média


24.09.2007

Premiér Mirek Topolánek (ODS) obvinil média z vydírání, korupce a msty.

Nelichotivé hodnocení své práce si od premiéra Mirka Topolánka (ODS) vyslechli novináři, kteří se zúčastnili jeho pravidelného pondělního briefingu. Předseda vlády obvinil média z vydírání, korupce a msty. Tlak médií podle něj vybízí k tomu, aby se pracovalo na zákonu, který by reguloval svobodu slova.

PRAHA - Topolánkovi vadí zejména články z poslední doby o autě, které užívá společně s partnerkou Lucií Talmanovou. Byly prý napsány na objednávku Jiřího Paroubka, o kterém premiér hovořil jako o "Džordžínovi", který ukáže prstem. "Divím se, že mu to žerete," řekl Topolánek na adresu novinářů, kteří se podle něj "museli zbláznit".

"Není žádný důvod spojovat to s případy politiků, kteří nebyli schopni doložit původ svého majetku," hřímal premiér.

Paroubek: Dění kolem premiéra je mocenský souboj v ODS

Předseda ČSSD Jiří Paroubek toto osočení označil za naprosto scestné a současné dění kolem premiéra považuje za výsledek mocenského souboje uvnitř nejsilnější vládní strany, jehož výsledkem má být nastolení nového lídra.

"Pan premiér asi vůbec neví, co se kolem něj děje, že jde o jeho definitivní destrukci v rámci ODS, o snahu o jeho politickou diskreditaci a odstranění v několika dalších měsících," řekl Paroubek.

V podobném duchu se vyjádřil i místopředseda ČSSD Zdeněk Škromach: "Novináři jsou dostatečně nezávislí. Když psali o aférách ministrů za vlády ČSSD, byl to právě pan Topolánek, kterému se to velmi líbilo. Když se to teď týká jeho samotného, chce udělat korupčníky ze všech," prohlásil.

Sporné volvo

Tři roky staré terénní Volvo XC 90 koupila v létě Talmanová od kamarádky. Minulý týden média napsala, že jde o vůz, který patřil přítelkyni Topolánkova spolupracovníka Marka Dalíka Gabriele Horáčkové. Ta si podle informací médií na svůj obchod v centru Prahy půjčila od J Banky, která s vládou vyjednává například o prodeji akcií společností ČEZ a Pražská energetika.

"Myslím, že vaše spekulace mne nezajímají, podejte trestní oznámení," reagoval na další dotazy týkající se koupě vozu.

"Vydíráte, podplácíte, ohrožujete"

Zároveň ve vypjatém proslovu obvinil z vydírání novináře z Týdne, který mu měl e-mailem pohrozit, že pokud neodpoví na položené otázky, ať se nediví, co se pak v článku objeví.

Novináři se podle Topolánka také dopouštějí korupce, když od policie za úplatu získávají tajné informace. Uvedl také, že média svými informacemi určité skupiny osob ohrožují. Jako příklad uvedl nahlášenou bombu v domě, o kterém tisk napsal, že si zde Topolánek s manželkou koupili byt, či pokus o vloupání v bytě, kde žije s přítelkyní Talmanovou.

Premiér připustil i regulaci svobody slova

Topolánek si postěžoval, že se případy nezabývá Syndikát novinářů. Řekl, že on osobně není přítelem zákona, který by svobodu slova reguloval, nicméně tlak médií podle něj vybízí k tomu, aby si nový zákon cestu našel. Připomněl také označení žumpa, které pro novináře vymyslel expremiér Miloš Zeman.

Syndikát podle jeho předsedy Miroslava Jelínka tato myšlenka nepřekvapuje, mluvil o ní i expremiér Paroubek a Topolánkovi vzkázal, že je ochoten na toto téma uspořádat konferenci na téma Novináří vs. politici.

Uvedl, že nehodlá zrušit pravidelná setkání s novináři, jejichž organizováním chce zlepšit komunikaci s médii. Konstatoval nicméně, že mají spíš opačný dopad, než si při jejich startu před měsícem představoval.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu