OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Exodus. Milion Kaliforňanů na útěku před ohněm


25.10. 2007

San Diego - Kalifornie dál bojuje s ničivými požáry. Země zažila největší evakuaci ve svých dějinách. Podle CNN muselo své domovy opustit na milion lidí.

Ačkoli během středečního večera začaly přicházet příznivější zprávy a někteří evakuovaní se mohli začít vracet do svých domovů, jiným hrozilo, že se budou muset kvůli měnícím se větrům dát na útěk. Stále zůstává asi 900 tisíc lidí mimo domov.

V ohrožení také zůstávalo na 25 tisíc domů. Necelé dvě tisícovky obydlí byly zničeny.

Při požárech už zahynulo šest lidí, kolem čtyřiceti bylo zraněno, z toho 18 hasičů. Do boje s ohněm bylo nasazeno na 10 tisíc hasičů.

Milion a miliarda

Škody jen v okolí San Diega jsou odhadovány na miliardu dolarů. Lidé byli vyzváni, aby šetřili elektřinou.

Prezident George Bush, který nařídil urychlit finanční pomoc z federálních zdrojů, se během čtvrtka proletí vrtulníkem nad zničenou oblastí v doprovodu kalifornského guvernéra Arnolda Schwarzeneggera.

Hodlá tak předejít kritice, která stihla jeho administrativu po špatně koordinovaných záchranných pracích při hurikánu Katrina: Veřejnost prezidentovi vyčítala nedbalost.

V současné době mezi mexickou hranicí a městem Santa Barbara, které je přibližně 160 kilometrů na západ od Los Angeles, hoří nejméně šestnáct velkých požárů.

Práci hasičů ztěžuje vedro a silný vítr, který dosahuje rychlosti až 113 kilometrů za hodinu. Kalifornie letos zažila mimořádně suché léto, a tak je země velmi vyprahlá.

"Je to jako armageddon. Vypadá to jako konec světa," cituje stanice Mitche Mendlera, jednoho ze sandiegských hasičů, kteří k evakuaci stovek lidí z nemocnic, pečovatelských ústavů a vězení používali i sanitky a školní autobusy.

Administrativa chce jednat

"Domnívám se, že teď nejvíce potřebujeme změnu počasí, protože tu teď máme tyhle velmi silné větry, které pomáhají oheň rozšiřovat do jiných oblastí, a tak vznikají nové a nové požáry," cituje BBC kalifornského guvernéra Arnolda Schwarzeneggera.

Ti, kteří opustili své domovy, se ukrývají ve školách či komunitních centrech, až deset tisíc lidí nyní v provizorních podmínkách žije na stadionu v San Diegu.

Do oblasti ve čtvrtek zamíří i prezident George Bush, který v sedmi státech vyhlásil stav pohotovosti. Podle mluvčí Bílého domu se chce prezident se situací seznámit z "první ruky".

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu