OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Záplavy v Mexiku ohrožují milion lidí
02.11.2007

Mexiko - V jihomexickém státě Tabasco začala masivní záchranná operace, kterou si vynutily záplavy - pro zemi nejhorší za posledních sto let.

Ohrožen je milion lidí a podle serveru BBC je zřejmě až 300 tisíc osob uvězněno v domech.

Většina státu je pod vodou a jeho guvernér Andrés Granier vyzval všechny, kdo mají jakékoli plavidlo, aby se k záchranným operacím připojili. Potvrzena je zatím jediná oběť.

A začalo pršet...

Silný déšť, který začal v Tabascu už o víkendu, způsobil, že se ze svých břehů vylilo sedm největších řek v regionu. Granier řekl, že je ohrožena víc než polovina z 2,1 milionu obyvatel, zničena veškerá úroda a pod vodou se ocitlo 70 procent území státu.

"Jsme na tom stejně jako New Orleans. Musíme vypumpovat veškerou vodu, která sem vtéká," řekl Granier BBC s odkazem na situaci v americkém New Orleansu při hurikánu Katrina před dvěma lety.

"Je to ta nejhorší tragédie za posledních devadesát nebo sto let, nikdo z nás nepamatuje nic podobného," cituje guvernéra mexický list La Jornada.

Lidé panikaří

V hlavním městě státu Villahermose se mezitím panika ještě zvýšila, když se proslechlo, že hrozí zhroucení mostu přes řeku Grijalva, což by mnoho obyvatel odřízlo od zdrojů potravin a pitné vody.

Fronty před některými obchody tak dosáhly až sta metrů.

Villahermosa se podobně jako další města státu proměnila v hnědé jezero, z něhož jsou ze vzduchu vidět pouze koruny stromů a střechy budov.

V Tabascu byl vyhlášen stav pohotovosti, osobně tam přicestoval prezident Felipe Calderón a slíbil, že armáda na místo vyšle další vojáky. Červený kříž organizuje dodávky potravinové a humanitární pomoci z ostatních částí země.

Minulý týden silné deště připravily o život 21 lidí, kteří zahynuli při srážce ropných plošin v Mexickém zálivu. V důsledku špatného počasí musely být uzavřeny tři hlavní ropné přístavy, byl téměř zcela pozastaven vývoz ropy a zastavena pětina těžby.

Záplavami je zasažen i sousední stát Chiapas, kde bylo evakuováno několik tisíc lidí.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu