PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Probíhá stále větší propojování
ovládacích programů Sil temna !!!

Zrušení víz do USA je na dosah


02.11.2007

Počet odmítnutých žádostí Čechů o udělení víza do USA klesl z 9,5 procenta na 6,7 procenta. Oznámil to americký velvyslanec v ČR Richard Graber. Země se tak pohodlně vejde pod hranici deseti procent, což je jedna z podmínek pro zavedení bezvízového styku.

PRAHA - "Poslední dva roky je počet odmítnutých žádostí pod deset procent, což je vyžadováno podle nového zákona pro bezvízový styk. Je to jedna z podmínek," uvedla pro Novinky Helena Stehlíková z tiskového oddělení amerického velvyslanectví v Praze. "Minulý rok to bylo přes devět procent, 6,7 procenta je to až letos," dodala.

"Tu zprávu samozřejmě vítáme, udělali jsme všechny potřebné kroky pro to, aby byla víza pro Čechy do Spojených států zrušena. Nyní bude záležet na americké administrativě, a doufáme, že Česko do bezvízového styku zařadí," řekl ke zprávě ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Americké úřady nyní mají čas do poloviny roku 2009, aby do bezvízového programu zařadily další země. "Dnešní zprávu považujeme za pozitivní krok k tomu, aby mezi těmito zeměmi byla i Česká republika," doplnila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Opletalová.

Ze tří na deset

Desetiprocentní hranici stanovil pro zrušení víz nedávno přijatý americký zákon. Předtím to byla tři procenta, takže šanci neměl žádný z nových členů EU. Nové členské země EU si po přijetí zákona dělaly naděje, že jejich obyvatelé už víza nebudou potřebovat. Ve skutečnosti ale hranici pod 10 procent splňují jen ČR a Estonsko.

Počet českých odmítnutých žádostí se v posledních letech stále snižuje.

Češi by do Spojených států mohli bez víz jezdit do jednoho až dvou let.

Češi od roku 1919 nemohli do USA bez povolení

Ihned po navázání diplomatických styků mezi tehdejší Československou republikou a USA v roce 1919 byl vstup Čechů na americkou půdu limitován povolenkami, kde byly stanoveny roční maximální kvóty.

Po druhé světové válce byla zavedena víza. Od roku 1948 po nástupu komunistů byl většině občanů Československa vstup do USA prakticky zakázán. Výjimku měli pouze ti, kteří byli dobře zapsáni u tehdejších prominentů.

Po roce 1989 zrušili víza pouze Češi

Po změně režimu v roce 1990 Československo zrušilo vízovou povinnost pro občany USA, americká strana však tento krok neopětovala.

Naopak v roce 2003 vydávání víz zpřísnila. V září 2006 se nové členské země EU dohodly na společném postupu a usilovaly o to, aby byla víza zrušena. Podpořily je v tom i staré státy EU.

V srpnu 2007 americký prezident George Bush podepsal bezpečnostní zákon, ve kterém se zvyšuje počet odmítnutých žádostí ze tří na deset procent. Z postkomunistických zemí EU ji splňují pouze ČR a Estonsko

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu