PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Organizovaný zločin zesiluje tlak na státní orgány


21.11.2007

Skupiny organizovaného zločinu regionálního i celostátního formátu loni zesílily tlak na státní orgány a snaží se získat peníze pomocí veřejných zakázek nebo dotací. Uvádí se to ve výroční zprávě Bezpečnostní informační služby (BIS) za rok 2006, kterou ve středu služba zveřejnila na svých internetových stránkách.

PRAHA - Pronikání organizovaného zločinu do státní správy je jedním z nejzávažnějších bezpečnostních rizik, uvádí se ve zprávě.

BIS se zabývala působením různých vlivových skupin, zejména těch, které jsou navázány na kontroverzní české podnikatele. Členové těchto skupin se snaží proniknout zejména do struktur justice a ovlivňovat její výkon ve svůj prospěch, uvádí dále BIS ve zprávě.

BIS rovněž zaznamenala signály o kontaktech osob napojených na skupiny organizovaného zločinu s některými policisty.

Problémem je činnost ruské rozvědky

Závažným tématem v oblasti působení cizích rozvědek na našem území je podle BIS aktivita ruské rozvědky v oblasti ekonomiky. "Ruské straně jde o dosažení a udržení výhodnějšího postavení v rámci česko-ruských hospodářských vztahů a získání kontroly nad českými subjekty usilujícími o vstup na ruské trhy," konstatuje zpráva.

Nejnebezpečnější jsou podle BIS různé komory a sdružení zaměřující se na obchodní a kulturní vztahy se zeměmi bývalého Sovětského svazu.

Neonacisté v ČR fungují autonomně bez silného vůdce

Extrémně pravicové hnutí v České republice je podle BIS decentralizované a funguje spíše na principu malých regionálních skupin, které vystupují z vlastní iniciativy.

Princip "autonomního nacionalismu", tedy fungování bez jednoho silného vůdce, je charakteristický pro neonacisty v řadě evropských zemí, konstatuje dále BIS.

Levicový extrémismus je podle BIS spíše v útlumu. Mírná aktivizace je zaznamenána u příznivců anarchoautonomních hnutí pouze v souvislosti se zaměřením na bojůvky vůči příznivcům extrémní pravice. Aktivity marxisticko-leninských skupin byly bezvýznamné, uvádí BIS.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu