PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

EU se znovu bude zabývat maximální pracovní dobou


04.12.2007

Maximální pracovní doba je Evropské unii 48 hodin týdně. Řada států však využívá nejrůznějších výjimek umožňujících překročení této hranice. Evropskou legislativu v oblasti pracovní doby se pokusí sjednotit ministři práce EU.

reklama

Ministři práce a sociálních věcí Evropské unie se ve středu po delší době pokusí dohodnout na směrnici, jež stanovuje maximální pracovní dobu v unii. Členské státy EU řeší tento problém již několik let, ale doposud bez úspěchu. Portugalské předsednictví však připravilo nový kompromis, kterému diplomaté dávají slušnou naději na úspěch.

V Evropské unii je v současnosti povolena maximální pracovní doba 48 hodin týdně. Politici se ale doposud nedokázali shodnout na tom, za jakých podmínek může zaměstnavatel získat výjimku z týdenního stropu 48 hodin a překročit ho. Nejrůznějších výjimek využívá řada států.

Tento problém rozdělil unii na dva nesmiřitelné tábory. První z nich vede Francie, která dosud požadovala ve jménu ochrany pracujících odbourávání výjimek, druhý v čele s Británií to odmítá ve jménu svobody výběru a ekonomické soutěže.

Británie si přitom původně vymohla možnost individuálních dohod mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, ale ty se mezitím rozmohly do několika členských zemí. Britové navíc získali spojence v podobě nových členských zemí, které do EU vstoupily v roce 2004.

Unii ovšem tlačí k dohodě o nových pravidlech rozsudky Evropského soudního dvora, který hrozí vážnými dopady na státní rozpočty. Lucemburský soud totiž s odvoláním na nynější evropskou legislativu dává za pravdu zdravotníkům, žalujícím nemocnice za to, že jim neproplácejí celý čas pracovní pohotovosti jako práci; podobný problém může nastat s hasiči, vojáky a podobně. Navrhovaná směrnice by to měla vyřešit.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu